BYSTŘICE Páteční dopoledne v Bystřici patřilo Dnu Země, který tradičně organizuje DDM ve spolupráci s obcí a základními školami. Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

Dopoledne v Bystřici začalo besedami. Žáci obou škol se mohli seznámit s chovem včel, mluvilo se o ochraně stromů, o bylinách v přírodě, o vodě a rybách. Sedmáci měli možnost podívat se do čističky odpadních vod. Nechyběla beseda o správném třídění odpadu, kde se žáci rovněž dozvěděli, proč je důležité odpad třídit.

Předškoláci se zúčastnili setkání se psem – Pes, můj nejlepší přítel. Starší děvčata se pro změnu dozvěděla, jak žít bez zbytečného odpadu a toxické chemie. Nechybělo setkání s myslivcem, který dětem připomněl, jaká zvířata mohou potkat v lese, a nakoukli také do světa hmyzu. Přednášející byli většinou zástupci spolků a organizací, kterým tématika přírody je blízká.

Před školou firma SMOLO ukázala úklidovou techniku, to se dětem velmi líbilo. Pro děti z mateřinek byly připraveny soutěže s tématem příroda.

Po besedách žáci druhého stupně vybaveni pytli a rukavicemi se vydali do terénu a společně vyčistili okolí nádraží, břehy Hluchové, prostory na Škubni.

 

Komentáře