Japonský večer v třineckém kině

TŘINEC Třinecké kino Kosmos pořádá zítra, tedy ve středu 27. dubna, večer inspirovaný japonskou kulturou, nejen filmovým, ale také divadelním uměním. Na programu kromě dvou japonských filmů – Drive My Car a Belle (Rjú to sobakasu no him) je totiž i divadlní představení Ookův jamadský případ.

K japonskému včeru v třineckém kině Kosmos přispějí žáci literárně-dramatického oboru místní základní umělecké školy, kteří pod vedením pedagožky Kláry Kvasničkové vystoupí v 17 hodin se svým představením Ookův jamadský případ. – Todo divadelní představení bylo před pár dny oceněno na Ostravské lokálce a doporučeno pro postup na celostátní přehlídku dětského divadla do Svitav – uvedla k prvnímu bodu zítřejšího programu ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Po půl hodině bude následovat projekce nového japonského animovaného filmu Belle režiséra Mamoru Hosody, který pojednává o odvaze najít svůj vlastní hlas. Zemi vycházejícího slunce ten večer ještě přiblíží filmová adaptace povídky Harukiho Murakamiho, která se stala celosvětovou senzací a získala řadu ocenění, včetně sošky Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Pro ještě působivější zážitek z japonsky laděného večera si v kině bude možno zakoupit také sushi.

Komentáře