I v Třinci byl Den Země

TŘINEC Třinecký Den Země na ploše před KD Trisia navštívila minulý týden téměř tisícovka lidí, nejen předškolní a školní děti, ale rovněž maminky s kočárky nebo také senioři.

Stejně jako v jiných městech a obcích v regionu, rovněž v Třinci se minulý pátek konal Den Země. Jeho partnerem byla odpadářská skupina SMOLO, která se zaměřila především na elektroodpad, biologicky rozložitelný odpad a prezentaci techniky.

– V každé domácnosti zahálejí staré mobily, notebooky, tablety, elektronické hračky a další elektrospotřebiče. Pokazily se nebo již nemají využití. Protože zaostáváme právě v separaci drobného elektroodpadu a také máme co dohánět v třídění biologicky rozložitelných složek, rozhodli jsme se letos soustředit právě na tyto dvě komodity – sdělila manažerka společnosti SMOLO Ivana Kubacká. Dodala, že drobný elektroodpad narůstá v porovnání s ostatním až trojnásobnou rychlostí. Každý rok se ve světě vznikne cca 55 milionů tun elektroodpadu a velká část ho zbytečně skončí na skládce. Přitom třídění a recyklace elektrospotřebičů může omezit těžbu nových surovin nebo spotřebu vody.

Návštěvníci třineckého Dne Země mohli odevzdávat elektroodpad do přistaveného kontejneru. Všichni, kdo správně odpověděli na kvízovou otázku z oblasti třídění si odnesli domu semínka pažitky. Děti se také rádi vyfotily s firemním maskotem Otíkem Smolíkem.

Foto: DH

Komentáře