Děti se od středy učí doma, restaurace a hospody budou zavřené

  ČR Na pondělní tiskové konferenci, která se konala těsně před 22 hodinou, vláda oznámila, že od středy 14. října všechny základní školy (I. i II. stupeň) přecházejí na distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Restaurace budou zavřené kromě výdejních okének.

  Dnešní rozhodování vlády bylo velmi složité. Jsme si vědomi toho, že máme jeden pokus, který musí být úspěšný, abychom i tentokrát nárůst epidemie zvládli – sdělil v úvodu konference premiér Andrej Babiš.

  Základní školy budou zavřené od středy 14. října. Žáci se do škol vrátí po podzimních prázdninách, které trvají od 26. do 30. října, tedy  v pondělí 2. listopadu. Mateřinky budou fungovat nadále. Minimální výše ošetřovného dle slov premiéra by měla být stanovena na 400 korun na den.

  Kvůli novým opatřením těžké chvíle opět nastanou pro restaurace, hospody, bary, kluby apod. – od středy je zakázán provoz stravovacích zařízení. Je dovoleno pouze vydávat jídlo přes okénko. V hotelech se může současně stravovat maximálně 20 hostů.

  K dalším opatřením majícím zamezit šíření koronaviru patří zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Shromažďování osob je omezeno na 6 osob, roušky jsou nutné i na zastávkách hromadné dopravy.

  V současné době v ČR je na koronavir nemocných 61 522 osob. Na nemoc už zemřelo více než tisíc osob. Cílem současných vládních opatření je snížení do 7 dnů reprodukčního čísla na 0,8. Pokud se to podaří, nově přijata opatření se zmírní.

  Komentáře