K dopravní nehodě musel vrtulník

  Ilustrační foto

  HNOJNÍK Záchranáři Zdravotnické záchranné služby MSK zasahovali v pátek 9. října u vážné dopravní nehody – střetu osobního vozidla s kamionem.

  Dopravní nehoda v Hnojníku byla krajským operátorům záchranné služby nahlášena na tísňovou linku pět minut po čtvrté hodině odpolední. Na pomoc vyjely pozemní týmy z Třince a Nošovic, z Ostravy vzlétli letečtí záchranáři.

  Z automobilu bylo nutno vyprostit dvě osoby, záchranáři ošetřovali tři účastníky nehody. – Jednadvacetiletá žena utrpěla mnohočetná vážná zranění v oblasti hrudníku, zad a břicha. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péči ji vrtulník LZS přepravil do traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava. Do téže nemocnice byl transportován muž totožného věku, u něhož zasahující lékaři ZZS zjistili poranění horní končetiny, příznaky otřesu mozku a poranění břicha – sdělil podrobnosti mluvčí záchranářů Lukáš Humpldopr.

  Třetím zraněným byla osmadvacetiletá žena, která ze středně závažnými zraněními v oblasti páteře a hrudníku byla předána na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice.

  Komentáře