Děti v Třinci byly hodné, ke svému svátku dostaly novou halu

TŘINEC Na Nádražní ulici v Třinci mezi polskou ZŠ Gustawa Przeczka a Jubilejní Masarykovou základní školou vyrostla nová sportovní hala. Slavnostní otevření objektu, který bude sloužit jak žákům obou škol, tak i široké veřejnosti, proběhlo v  pátek.

Moderní halu předala školákům symbolicky u příležitosti mezinárodního dne dětí primátorka Třince Věra Palkovská za účasti svých náměstků, ředitelek obou škol a dalších vzácných hostů. V souladu s mottem „Třinec dětem – Trzyniec dzieciom“, které je vyryto v základním kameni, bude nová sportovní hala sloužit jak dětem z obou přilehlých škol, tak sportovním klubům i širší veřejnosti z celého Třince.

Velmi cením soudržnosti a spolupráce mezi polskou a českou školou. Kde se lidé umějí domluvit, tam se daří dobré věci a z výsledku společného snažení pak mají užitek všichni. Je důležité budovat dobré vztahy už od dětství a nový společný prostor může posunout spolupráci mezi oběma školami ještě na vyšší úroveň,“ zdůraznila primátorka Věra Palkovská.

Třinec ve velké míře podporuje projekty a investice, které souvisejí s pohybem a tělesnou zdatností. „Záleží nám na zdravém tělesném i duševním rozvoji dětí a mládeže. Dnešní doba počítačů pohybu příliš nepřeje, proto je důležité, abychom podporovali zdravý vývoj dětí a dali jim příležitost a prostor rozpohybovat se,“ dodala primátorka.

V nové budově mají žáci k dispozici kromě samotné tělocvičny také menší zrcadlový sál, který využijí například při rytmice nebo tanci. Projekt pamatoval i na učitele tělocviku, kteří zde mají své kabinety, a nezbytnou součástí budovy je i sociální zařízení včetně sprch. Tělocvična nabídne veškeré potřebné zázemí pro řadu sportů a je vybavena také elektronickou tabulí, sportovním zařízením a ochrannými sítěmi.

Náklady na přípravu a realizaci sportovního centra v Třinci činily 90 milionů korun včetně DPH.

SSz

Komentáře