TŘINEC Nultý ročník Beskydského dogmaratonu se vloni náramně povedl. A to natolik, že přiměl organizátory nevšedního sportovního klání letos uspořádat první ročník.

Nultý ročník Beskydského dogmaratonu proběhl vloni pod názvem OriginalBARF dogmaraton. O jakou disciplínu přesně jde?

Jedná se o závod, při kterém soutěžící týmy (psovod a jeho pes) zdolávají trasy v délce 20 nebo 40 km, vedené obvykle horským terénem. Soutěžící obdrží itinerář, podle kterého se pohybují po určené trase. Psi musí být po celou dobu závodu připoutáni na vodítku,“ vysvětluje hlavní organizátor akce Michael Tomanek a prozrazuje, že této disciplíně se věnují jak profesionálové, tak i hobby běžci.

Závod, který se uskuteční v sobotu 21. září v Třinci – Gutech, je zařazen do seriálu Mistrovství České republiky v dogmaratonu. Deset procent ze startovného, které činí 200 nebo 300 korun, poputuje na konto Městského útulku pro psy v Třinci.

Start a cíl se nachází v Třinci – Gutech. Plánovaná trasa povede výhradně po turistickém značení Moravskoslezských Beskyd.

Očekáváme účast zhruba 80–120 závodníků a další návštěvníky, pro které bude zajištěn bohatý kulturní program. Mohou se těšit na tombolu, bohaté občerstvení, hudební vystoupení kapel Dr. Ong a 2. Dech, ukázku jiných psích sportů a mnoho dalšího,“ prozrazuje Tomanek.

Bližší informace najdete na www.dogmaraton.cz

Komentáře