Dny s řemeslem: V Mostech to opět žilo

MOSTY U JABLUNKOVA Rovněž Mostečtí myslí na děti, konaly se tu tradiční Dny s řemeslem. Tématem byl život v lese. A tak v dřevěnce na Fojství to ve čtvrtek žilo, všude kolem pobíhaly nadšené děti s kartičkami v rukách a plnily úkoly.

„Máme tady myslivce, kteří vykládají dětem o životě v lese, mají tady paroží, vycpaná zvířata, děti poznávají zvířata podle srsti. Názorně ukazují, jak lesníci měří pomocí posuvného měřítka velikost stromů. Názorně ukazují, jak se cvičí lovecký pes,“ vysvětlila pracovnice Informačního centra Gotic Kateřina Hamroziová.

Marie Szmaragowská vykládala, jak se preparují zvířata.

Janem Czepcem děti, ale i dospělí, poznávali stromy.

Děti si mohly vyrobit ptáčka, krmítko pro ptáky.

Mohly si odlít ze sádry zvířecí stopy.

„Dnes tu máme Samuela Valka, který vykládal návštěvníkům o životě v mraveništi. Rovněž mluvil o plazech, se kterými se můžeme u nás setkat,“ dodala Hamroziová.

Den v dřevěnce byl obohacený o malý jarmark. Návštěvníci si mohli koupit regionální produkty od místních výrobců a umělců. Ke koupi byla kupříkladu keramika, šité, kožené a dřevěné výrobky a mnoho dalšího.

V průběhu dílen malí i velcí mohli ochutnat regionální speciality – bramborové placky se škvarkami, domácí koláč, domácí sýry.

Zájem o akci byl velký.

Přijeli jsme z Karviné. Mám vnučky na prázdninách, jsme nadšené, že jsme na tak skvělou akci narazili. Holky se dozvěděly mnoho užitečných informací o životě v lese, mohly si i něco samy vyrobit. Strávily jsme v Mostech super den, těšíme se na další podobné akce,“ prozradila Anna Pluhařová, která do Mostů přijela až z Karviné.

Další setkání s řemeslem je naplánováno na čtvrtek 8. srpna, kdy se budou konat Kozí a ovčí výrobky. 22. srpna proběhne Medový den.

 

Komentáře