Do Písku? Nikdy, říká zkušený obránce Bukovce Janusz Motyka

BUKOVEC Nejstarším hráčem na soupisce Beskydu Bukovec je Janusz Motyka. Letos 38 letý fotbalista, s výjimkou hostování v Jablunkově, strávil celou kariéru v Bukovci.

Řadíte se mezi oddané klubisty, kteří téměř celou svou kariéru strávili v jednom oddíle. Před léty jste ale nějakou dobu kopal v Jablunkově.
Ano, ve Spartaku jsem hrál za žáky, od páté do osmé třídy. Bukovec tenkrát žákovský tým neměl. Pavel Bojko pak v Bukovci založil dorost, a tak jsme se vrátili.

Od té doby jste v Bukovci, nehrál jste nikde jinde?
Ne, nehrál.

A měl jste nějaké nabídky? Co třeba sousední Písek?
Do Písku bych nikdy nešel, protože mezi oběma kluby panuje sousedská rivalita. Abych řekl pravdu, nějakou nabídku, abych šel hrát někam jinam, jsem nedostal.

V Bukovci hrajete nepřetržitě už 24 let?
Přesně tak. Od 94 roku, kdy jsem ukončil osmou třídu.

Téměř stejnou dobu hájil barvy Bukovce předseda klubu Roman Czepczor a také Zdislav Mucha, který si vyzkoušel angažmá v Třinci. A také Josef Volný.
„Barka“ je o rok mladší, takže hraje za Bukovec v podstatě tak dlouho jako já. Teď už je to jen mezi mnou a Barysem, kdo z nás vydrží déle.

Přemýšlíte nad tím, že pověsíte kopačky na hřebík?
Ještě ne. Pokud mi zdraví dovolí, chci hrát dál. Mladých hráčů je u nás málo, protože ti nejlepší odcházejí jinam. Pokud odchovanců bude dost, měli by samozřejmě dostávat přednost. Ale v případě, že bude potřeba, vždy nastoupím.

„Nezfotrovatěl“ jste, roky si držíte stejnou váhu. Co pro to děláte?
Asi mám tasemnici (smích). Je pravda, že s kondicí problém nemám.

 

Komentáře