Do Pohádkového lesa se vydaly celé rodiny

TŘINEC V neděli po celý den bylo v třineckém lesoparku opravdu rušno. Tradiční akci, kterou pořádá Městská knihovna Třinec, si užily jako vždy zejména děti. Letošní Pohádkový les se konal v rámci Čtenářského festivalu a oslav 90 let města Třince. I proto ústředním motivem akce byl náš region – jeho pověsti, báje a pohádky.

Děti se aktivně vyřádily, dospělí příjemně unavili, herci se řádně vypotili a pořadatelé byli spokojeni. Tak by se v krátkosti dal popsat letošní Pohádkový les.

 

Za vstupní mýtné do Pohádkového lesa mohl vstoupit každý a následně se zapojit do různých aktivit. Například pronásledovat prince, který se zmocnil lstí korunky Hadí královny, nebo hledat poklad loupeživých rytířů. Na dalších místech třineckého Pohádkového lesa si děti zazpívaly gorolské zpívánky spolu s tanečky, shlédli pohádku o Kněžně dvou tváří a pomáhali také stavět hrad nebo Čertovu skálu. Na konci cesty bylo připraveno občerstvení a různá zájmová činnost.

 

Akci navštívilo zhruba 800 osob a na její realizaci se podílelo 80 osob z řad pořadatelů včetně aktérů na šesti stanovištích z různých zájmových organizací na Třinecku.

Foto: Pavel Schauer

Komentáře