Dobrá práce! Třinečtí fotbalisté dobyli Varnsdorf

TŘINEC Do stejné řeky vstoupili fotbalisté Třince. Stejně jako vloni dokázali zvítězit na stadionu Varnsdorfu a opustili poslední místo v tabulce FNL.

FK VARNSDORF – FK FOTBAL TŘINEC 0:1

Na žluté karty, které spatřilo kvarteto hráčů na „K“, vyhráli domácí fotbalisté, kteří šli do zápasu z pozice favorita. Tři body však shrábli hosté z Třince, jimž se v předešlém kole podařilo skolit Sokolov.

Slezané byli nebezpečnější, hlavičku Hejného zkrotil brankář Porcal, po Šumberově ráně mu pomohlo břevno. Horní část brankové konstrukce – s přispěním gólmana Porcala – trefil také Omasta.

Hrdinou střetnutí se stal zadák Čelůstka. Jeho první pokus vykopl z prázdné brány Zbrožek, vzápětí zkušený zadák usměrnil Šumberův centr do břevna, při dorážce si však počínal nekompromisně.

Třinečtí (s brankářem Bártou mezi tyčemi) podruhé v řadě uhájili čistý štít a bodově dostihli celky z dolních pater druholigové tabulky. Před dalším „mačem“ v rámci FNL je čeká zápas třetího kola domácího poháru na stadionu prvoligové Sigmy Olomouc.

BRANKA: 70. Čelůstka. Rozhodčí: Houdek. ŽK: Kocourek, Kodeš, Kozma – Kušnír. Diváci: 810. Poločas: 0:0.

VARNSDORF: Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Kodeš, Kubista (63. Votava) – Barac (72. Schön), Kocourek (83. Dzaba), Dordič – Ondráček. Trenér: Oulehla.

TŘINEC: Bárta – Kušnír, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ilko (90. Janošík), Vaněk, Weber (84. Samiec), Šumbera – Omasta – Hejný (83. Dedič). Trenér: Neček.

Komentáře