PÍSEČNÁ Kdo se mnou zazpívá píseň Dobré ráno, milá? Žádná odvážná žena či dívka na opakovanou výzvu Davida Stypky nezareagovala, a tak na Dni obce Písečné tento hit charismatického zpěváka a Ewy Farné nezazněl.

Hlavní hudební hvězdou Dne Písečné byl David Stypka s kapelou Bandjeez – objev české hudební scény. Během koncertu se obrátil na ženskou část publika, zda s ním chce někdo zazpívat skladbu Dobré ráno, milá. Žádná dívka či žena, která by zaskočila za Ewu Farnou, v sobě nenašla dostatek kuráže a na pódium nepřišla.

Ewa Farna pochází kousek odtud, ale zrovna dnes a navíc ve stejné době zpívá v Palkovicích, pro změnu kousek od mého bydliště. Pokud se žádná slečna nepřihlásí, píseň Dobré ráno, milá nezahrajeme,“ řekl Stypka.

I když známá skladba nakonec nezazněla, koncert Davida Stypky vystupujícího s kapelou Bandjeez se nepochybně líbil. Stejně jako vystoupení finalisty Super star, místního rodáka Petra Borkovce a dalších účinkujících.

Dopoledne se v Písečné v areálu Výletiště sportovalo – fotbalový turnaj vyhrálo družstvo Písečná-konečná. Za ní skončil Wagón, třetí byla Špína a čtvrtá skončila Písečná-centrum. Druhého ročníku Běhu Písečnou se zúčastnilo přes osm desítek běžců. Odpoledne patřilo dětem, které dováděly s Klaunem Hopsalínem.

Komentáře