Sudí Klečacký odpískal čtyři penalty – tři proti Bukovci

REGION Víkendové kulturně-společenské akce nabídly mnoho zábavy a zážitků. Neprohloupil však ani ten, kdo navštívil fotbalový zápas některého z regionálních týmů.

Končím,“ oznámil po posledním utkání, v němž Jablunkov skolil Dolní Datyně (postoupily do krajské soutěže) obránce Lukáš Komár. „Z pracovních a rodinných důvodů nestíhám tréninky a chodit jen na zápasy, to by nebylo ono,“ vysvětlil.

Přechod do fotbalové penze musí někdejší fotbalista Třince ještě oddálit. Spartaku scházejí zranění hráči, v prvním kole Komár odehrál druhý poločas a v Hrabové se dokonce postavil mezi tyče a obohatil tak svůj fotbalový životopis o start na nezvyklém postu.

Spartak v Ostravě neměl k dispozici brankářskou jedničku Bruka, dvojku Szotkowského a dokonce ani beka Sikoru, který mezi tyčemi občas zaskakuje.

Novou sezonu báječně rozjeli fotbalisté Bystřice (I. A třída) a Vendryně (I. B třída), kteří jsou po dvou kolech bodově stoprocentní. Na první bodový zápis naopak čekají hráči Nýdku a Mostů u Jablunkova.

Divoký byl zápas v Bukovci, odkud si tři body odvezl našlapaný Lískovec. Hlavní rozhodčí Marek Klečacký čtyřikrát ukázal na penaltový puntík – tři desítky zahrávali hosté, jednu domácí fotbalisté.

Jedna penalta byla sporná, ale ty ostatní byly jasné. Hořela nám obrana, přece nemůžeme dostat devět branek,“ řekl jeden z domácích příznivců.

I. A třída

HRABOVÁ – JABLUNKOV 2:1
Branky: 78. Loska, 88. Šimon z pen. – 37. T. Martynek. Poločas: 0:1.
JABLUNKOV: Komár – A. Nieslanik, M. Cienciala, Bulawa, J. Świerczek – R. Szotkowski, T. Nieslanik, Hupka, T. Martynek – Michálek (87. Bocek), Raszka.

BYSTŘICE – JISTEBNÍK 3:2
Branky: 6. a 47. Kisza, 16. Badura – 11. Vavroš, 90. Miklas. Poločas: 2:1.
BYSTŘICE: Galusik – Zoubek, Buryan, Martinčík, Rusz (78. L. Teofil) – Pěla, D. Kantor, Kisza, Badura (46. B. Kreželok) – Staniek (46. M. Teofil), Noga (75. Liberda).

SMILOVICE – ORLOVÁ 0:1
Branka: 84. Kempný. Poločas: 0:0.
SMILOVICE: Bašanda – Kohut, Kocur, Junga, Roman Barteczek – Radek Barteczek, Dytko, Baron (42. R. Cienciala), Opluštil (65. Balvar) – Przyczko, Míra (70. O. Svoboda).

I. B třída

MOSTY – DOLNÍ LUTYNĚ 2:5
Branky: 26. Kajzar, 28. Šafařík – 57. a 61. N. Pecha, 16. Pěgřim, 74. Havlásek z pen., 90. D. Pecha. Poločas: 2:1.
MOSTY: Marszalek – Bažant (88. D. Nieslanik)– M. Szotkowski, Malyjurek (85. Bednár), F. Turek – Fuják (65. Mat. Turek), O. Jochymek, Bula, Lukosz – Šafařík, P. Kajzar.

HORNÍ SUCHÁ – NÝDEK 2:0
Branky: 63. Pietrasz, 73. Vydiolek. Poločas: 0:0.
NÝDEK: J. Kantor – Pyszko, L. Cienciala, Tlacháč, Hadrava – V. Szmek, Rakowski, Spratek, Hojdysz (74. Mitrenga) – L. Sikora, Červeňák.

HNOJNÍK – VENDRYNĚ 0:3
Branky: 13. Pliska, 22. Gurecký, 67. Guznar. Poločas: 0:2.
VENDRYNĚ: Kolarczyk – Polák (79. Ťupa), Szymczyk, B. Hulboj, M. Hulboj, Pilch, Divina (73. Konderla), Przywara (40. Duda), Gurecký (84. Kiedroň), Guznar, Pliska (55. Mitrenga).

VĚŘŇOVICE – OLDŘICHOVICE 4:0
Branky: 46. Čerešňa, 52. Wojtas, 54. Vlček, 78. Danel. ČK: 42. Trombík. Poločas: 0:0.
OLDŘICHOVICE: Cymorek – Vlachovič (63. Plevko), Adámek (54. Huťka), J. Cienciala, Machala, Niemiec, Fryda (65. A. Kluz), Janeczek, R. Kisza (79. Gallitzdörfer), Samek, Trombik.

Okresní přebor

PÍSEK – BAŠKA 6:1
Branky: 75. a 79. D. Michalík, 29. Kapsia, 41. L. Kantor, 57. Lupienski, 88. Lubojacki – 60. Sloboda. Poločas: 2:0.

BUKOVEC – LÍSKOVEC 4:9
Branky: 36., 57. a 85. M. Kantor , 19. Volný – 1. a 71. Chlebek, 44. a 68. Kořínek, 4. Poledník, 10. Karas, 60. Pánek, 77. Vojvodík, 83. Žurovec. Poločas: 2:4.

NEBORY – KOZLOVICE 0:5
Branky: 13. Matějka, 39. Harabiš, 65. Karban, 72. Krpec, 87. Chlebek. Poločas: 0:2.