Dohráno! Spartak skolil lídra, v okrese se střílelo o sto šest

REGION Nejlepší sezonu v novodobých dějinách klubu zažil Spartak Jablunkov. Jarní vítězné tažení završil výhrou nad postupujícími Dolními Datyněmi. Poslední kolo okresního přeboru bylo neobyčejně bohaté na góly.

V Jablunkově zavládla naprostá spokojenost. Svěřenci trenéra Stanislava Kluze obsadili pátou příčku v I. A třídě. Po podzimu, který odehráli na cizích hřištích, byli zralí na padáka, ale na jaře před svými diváky prohráli pouze jednou, dvakrát remizovali a zbylá utkání vyhráli.

Dobrý pocit z odvedené práce mohou mít rovněž hráči Bystřice, kteří skončili těsně za Jablunkovem. Smutek naopak zavládl ve Vendryni, jež po masivním odchodu všech hráčů dohrála soutěž s béčkem a skončila předposlední.

V I. B třídě na jaře excelovaly Smilovice, ani jednou neprohrály a skončily druhé za vítěznou Lučinou. Pohodová atmosféra vládne také v Nýdku, který zdárně dotáhl do konce záchranářské tažení.

Králem okresního přeboru se stali fotbalisté Oldřichovic, parádní souboj o prvenství svedli s
Mosty. Oba celky naprosto dominovaly, skončily s více než dvacetibodovým náskokem. Poslední místo ve stejné soutěži obsadilo Návsí.

I. A třída

JABLUNKOV – DOLNÍ DATYNĚ 3:1
Branky: 77. a 88. Raszka, 44. Hupka – 34. Rozsíval. Poločas: 1:1.
JABLUNKOV: Bruk – Komár (69. A. Nieslanik), Bulawa, Hudzieczek, M. Cienciala – R. Szotkowski (46. Michálek), Lachowicz, Hupka, Marek Sikora – T. Martynek (85. Pustka), Raszka.

DOBRÁ – BYSTŘICE 0:3
Branky: 31. Galusik, 51. Pěla, 65. Staněk. Poločas: 0:1.
BYSTŘICE: O. Kreželok – M. Teofil, B. Kreželok, Martinčík, Zoubek – Badura, Buryan, Kisza, Pěla – Galusik, Staniek (70. Noga).

HRABOVÁ – VENDRYNĚ 3:0
Branky: 11. Šimon, 14. Bahr, 33. Kot. Poločas: 3:0.
VENDRYNĚ: Kolarczyk – Symerský, D. Sikora, Fojcik, Szymczyk – M. Hulboj, Divina, Pilch, Wawreczka – Neuman, Mitrenga (69. Ťupa).

I. B třída

RAŠKOVICE – SMILOVICE 2:4
Branky: 25. Mikyska, 45. Vojkovský – 10. a 21. Opluštil, 37. Przyczko, 90. Baron. Poločas: 2:3.
SMILOVICE: Bašanda – Kohut, Kocur, Junga, Roman Barteczek – Radek Barteczek (82. Bodeček), Dytko (86. Balvar), Baron, Opluštil – Przyczko, Topiarz.

NÝDEK – VĚŘŇOVICE 3:2
Branky: 15., 72. a 82. Mazurek – 44. a 60. z pen. Danel. ČK: 71. Swaczyna. Poločas: 1:1.
NÝDEK: J. Kantor – Pyszko, Klar, L. Cienciala, Tlacháč – Rakowski (26. Bielesz), Marian Kluz (77. Gajdzica), Spratek, L. Sikora – Mazurek (88. Konderla), Brzezina (90. Suszka).

Okresní přebor

MOSTY – NÁVSÍ 7:1
Branky: 14. a 44. Czepczor, 47. a 70. Lysek, 3. Fuják, 32. Kolář, 90. Bula – 2. Svatoš. Poločas: 4:1.

OLDŘICHOVICE – METYLOVICE/FRÝDLANT „B“ 12:0
Branky: 12., 36., 48. a 72. Šuster, 3. a 33. Machala, 23. Vlachovič, 58. Cienciala, 60. Walek, 68. Bonacina, 81. Samek, 89. Jašek. ČK: Kulhánek (Metylovice). Poločas: 5:0.

PÍSEK – BAŠKA 6:2
Branky: 1. a 88. Michalík, 3. a 21. Kajzar, 34. Kluz, 89. Legierski – 62. Šponiar, 72. Křenek. Poločas: 4:0.

NOŠOVICE – BUKOVEC 2:7
Branky: 53. Imričko z pen., 90. Zahradníček – 7. a 17. B. Mucha, 15. a 32. M. Kantor, 47. a 71. P. Mucha, 81. Heczko. ČK: 64. Lýsek (Nošovice). Poločas: 0:4.

NEBORY – STAŘÍČ 4:1
Branky: 21. a 51. Hota, 45. a 75. Očadlík – 10. Baran. Poločas: 2:1.

KOZLOVICE – HRÁDEK 5:2
Branky: 15., 54. a 75. Krpec, 40. Slanina, 82. Chlebek – 9. a 35. Lipowski. Poločas: 2:2.

Okresní soutěž

CHLEBOVICE – SMILOVICE „B“ 3:4
Branky: 25. a 89. Kozel, 73. Rapouch – 7. Chlebek, 14. Niemczyk, 43. Firla, 80. Gerlich. Poločas: 1:3.

LÍSKOVEC – MILÍKOV 5:2
Branky: 11. a 86. Pánek, 25. a 60. Randják, 6. Bednárek – 36. a 50. Szmek. Poločas: 3:1.