Fotbalisté Třince už trénují. Kouč Neček přivítal čtyři posily

TŘINEC Rozcvička, herní cvičení, fotbalové utkání a nakonec běhání. Fotbalisté Třince, pátý celek loňského ročníku FNL, dnes dopoledne začali s přípravou na novou sezonu.

„Máme před sebou pět týdnů přípravy. Bude krátká, kluci na dovolené běhali, takže už přišli rozdýchaní. Potřebujeme se rychle sehrát, protože tady máme čtyři nové hráče a další tři čtyři by měli přijít. Chceme dát mužstvo dohromady a sehrát se, abychom začali tak dobře, jako minulý rok,“ řekl trenér Fotbalu Třinec Jiří Neček.

Hrací plochu stadionu na Borku si poprvé vyzkoušel urostlý stoper Michal Mravec z Frýdku-Místku. Slovenský fotbalista si vydělával fotbalem ve Spojených státech, kde vystudoval dvě vysoké školy – byznys a management.

Hrál mimo jiné v Atlantě a Kansadu City, v Polsku kopal za Bielsko-Bialou, ve Finsku v dresu Rovaniemi nastupoval dokonce v Evropské lize. V Třinci 31 letý zadák zpevní střed obrany.

Mezeru po střelci Václavu Juřenovi, který se upsal ligovému nováčkovi z Opavy, by měl zacelit urostlý hroťák Karel Hejný. Jeho posledním působištěm byla pražská Olympia, předtím oblékal dresy Žižkova či Čáslavi.

Zbylými dvěma nováčky jsou Vítězslav Körner, jenž nastupoval ve druhé belgické lize a středopolař Sebastián Chocholatý z Hradce Králové, který se v Třinci objevil na doporučení stopera Plzně Romana Hubníka.

Kromě útočníka Václava Juřeny třineckou kabinu opustili Matej Ižvolt, Tomáš Masař, Josef Celba, Tomáš Hykel a Petr Joukl, jenž se stal hrajícím trenérem juniorky.

„Chceme stávající kádr ještě posílit. V nejbližších dnech by měli dorazit další tři čtyři hráči. Hodil by se nám někdo na kraj hřiště a také útočník. Přál bych si, aby s námi byli co nejdříve, protože v přípravě nás čekají těžká utkání, které nám ukážou spoustu věcí. Górnik Zabrze, Sigma Olomouc a Újpest nás hodně prověří,“ poukázal trenér Neček.

 

Komentáře