Oldřichovice zničily Metylovice a jsou v I. B třídě. Koloničný postupuje prvně, Hadrava po 20 letech

TŘINEC / OLDŘICHOVICE Přestože za Oldřichovice kope řada fotbalistů, kteří prošli vyššími soutěžemi, radost z postupu zažili jen někteří z nich. Slastný pocit si připomněli po letech.

Oldřichovice slaví postup do I. B třídy! Nastřádaly stejný počet bodů jako druhé Mosty, ale mají lepší vzájemný zápas a také příznivější skóre.

Nad Metylovicemi, které si na jaře vedly poměrně slušně,  Oldřichovičtí vedli po půli 5:0. Ve druhém poločase, kdy se na hřiště dostali náhradníci – mimo jiné Petr Bonacina, který ohlásil konec kariéry, přidali dalších sedm gólů a sezonu završili rekordním vítězstvím.

Jednou brankou se na něm podílel odchovanec klubu, hokejový útočník bojující o místo ve Vancouveru Lukáš Jašek. Skóroval i loučící se Petr Bonacina. Hráčem zápasu byl Pavel Šustr, jemuž se podruhé v jarní sezoně podařilo skórovat čtyřikrát.

„Skoro všude jsme hrál o záchranu. V Nýdku jsme dva roky bojovali o postup, jenže našimi soupeři byly Karviná a Frýdek-Místek. Poté jsem byl asistentem trenéra v Třinci a vedl jsem Bystřici v I. A třídě,“ řekl 63 letý kouč Oldřichovic Miloš Koloničný. Trenérem je teprve pár let. „Do roku 2003 jsem byl ligovým delegátem. Z postupu mám velkou radost, ale slavit ho budu po svém. Měl jsem závažné zdravotní problémy, alkohol nepiji,“ prozradil kouč nejlepšího celku okresního přeboru v sezoně 2017 – 2018.

A jak jsou na tom další fotbalisté Oldřichovic, kteří toho mají za sebou hodně? „Tohle je teprve můj druhý postup v kariéře. Před léty jsem postoupil s Bystřicí do divize. Bylo mi tenkrát nějakých 29 let. V příštím roce mi bude padesát, ale chci hrát dál, nemám v úmyslu skončit. Dříve jsem tolik netrénoval, teď trénují pravidelně,“ svěřil se 49letý Tomáš Hadrava, který před léty okusil první a druhou ligu.

Ani další fotbalista Třince Aleš Kluz toho nemá mnoho za sebou. „S Třincem jsme se dostali ze třetí do druhé ligy administrativní cestou, takže toho postupu si vážím mnohem více. S Třincem jsem zažil sestup. Dlouho jsem nehrál, poté jsem nastupoval za Stonavu, a když už jsem chtěl ukončit kariéru, trenér mě přemluvil, ať pomůžu Oldřichovicím. Jsem rád, že nám to konečně vyšlo,protože minulý rok nám to uteklo na poslední chvíli. Budeme slavit přinejmenším dva dny,“ předeslal Aleš Kluz.

Komentáře