Dostal „šmak“ na adventní kalendáře, teď je ve vazbě

TŘINEC, REGION Čtyřiatřicetiletý muž se na sklonku minulého roku dopustit hned několika skutků především majetkové trestné činnosti. Ukradl kolo, koloběžku, nářadí a také adventní kalendáře s alkoholem. Teď mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Předvánoční zlodějská cesta recidivisty začala už v listopadu, kdy ve večerních hodinách si vyhlédl a následně odcizil volně odstavené jízdní kolo před prodejnou potravin v Třinci. O den později pak v prodejně ve Frýdku-Místku využil chvilkové nepozornosti prodavačky a odcizil alkoholové adventní kalendáře v hodnotě přes sedm tisíc korun.

Muž však svou „činnost“ nevykonával pouze na území Frýdecko-Místecka. Vlouupal se také do prostor firmy v Ostravě – Mariánských Horách, kde odcizil především nářadí v hodnotě přes 70 tisíc korun. A protože mu není cizí ani Havířov, i zde vnikl do kanceláře, kterou prohledal. Sice nic neodcizil, ale způsobil škodu poškozením dveří přes čtyři tisíce korun – dodala policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

U krádeží však nezůstalo.  Čtyřiatřicetiletý muž také reagoval na inzerát o prodeji elektrokoloběžky, kterou následně odcizil. – S prodejcem si dohodl schůzku v Třinci a požádal jej o zkušební jízdu. Aby v něm vzbudil důvěru, dal mu mobilní telefon a peněženku. Prodejce mu poté koloběžku svěřil, muž na ní však odjel a už se nevrátil – upřesnila mluví.

Odcizené věci pachatel obratem prodával. Třinečtí kriminalisté obvinili recidivistu ze spáchání přečinů podvod a krádež. Muž se při výslechu policistům ke svým jednáním doznal. Za uvedené skutky mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Soud akceptoval návrh na vzetí obviněného do vazby.

 

Komentáře