Dvě zraněné při střetu motorky s autem

TŘINEC Včera odpoledne v Třinci se motorka, na které jely dvě mladé ženy, srazila s osobním autem. K záchranné misi musel vzlétnout vrtulník.

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 13. listopadu odpoledne v Třinci u střetu motocyklu s automobilem. Nehoda byla ohlášena krajskému operačnímu středisku v půl čtvrté. Na pomoc zraněným vyslali operátoři pozemní lékařskou a zdravotnickou posádku, k misi vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby. Záchranáři ošetřovali dvě účastnice nehody, které na motocyklu cestovaly.

Šestnáctiletá dívka jevila známky poruchy vědomí, později byla se zdravotníky již v kontaktu. Utrpěla těžké poranění horní končetiny a jevila známky otřesu mozku. Po zajištění krčním límcem a vakuovou dlahou, podání léků a kyslíku, ji letečtí záchranáři transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zároveň dodal, že druhá, dvacetiletá žena, byla posádkami ZZS ošetřena s poraněním horní a dolní končetiny a předána do další péče na chirurgické ambulanci nemocnice Třinec.

Foto: TZ

Komentáře