Elán se soustředil s elánem

MILÍKOV Předposlední týden v srpnu se na Milíkově konalo pravidelné soustředění TK Elán Třinec.

Tanečníci celý týden pilovali choreografii, techniku, opakovali základní kroky, ale i výraz jednotlivých tanců, učili se nové sestavy. Probíhaly hromadné lekce, ale i individuální. Večer si všichni společně zopakovali, co se v daném dnu naučili.

„Již tradičně ve středu večer proběhla ukázka jednotlivých tanců pro veřejnost a rodiče malých tanečníků. Tato akce se těší vždy velkým zájmem. Dokonce se přišlo podívat i vedení obce. Tanečníci trávili na parketu i osm hodin, ale myslím, že to zvládli s úsměvem a elánem. Zapracovali na své fyzičce, která je pro tanec nesmírně důležitá, co si budeme nalhávat, po kovidové pauze to může být pro mnohé problém,“ řekl Marek Hila, šéftrenér standardních tanců.

TK Elán Třinec spolupracuje s externími trenéry nejen od nás, ale i z Polska, tato spolupráce je pro malé tanečníky velkým přínosem. Letos kvůli pandemii trenéři ze zahraniční nemohli přijet, tréninky vedli zkušení lektoři z Čech. Zpestřením byla výuka salsy, kterou vedl Jakub Mazůch.    

 „Covid negativně poznamenal sportovní prostředí, zejména sport dětí. I my cítíme odliv tanečních párů. Ten rok už dětem nikdo nevrátí a ani nenahradí. Tréninky, soutěže, závody vedou děti k tomu, že musí mít v životě určitý řád, samozřejmě s ohledem na věk a možnosti svěřenců. Závody jsou pro většinu motivační, můžou se srovnat s jinými tanečními páry, můžou sledovat svůj progres. Díky tomu si děti uvědomí, že nic v životě není zadarmo, což si myslím, že je to dobrý start do budoucna. Ze dne na den to všechno skončilo, všichni jsme zůstali doma. A to, co měly děti určitým způsobem vžité – sport a pohyb – se pomalu začalo vytrácet. Odborníci varují, že přibývá dětí, které bojují s hmotností a nedostatek pohybu je jedním z největších problémů. Ten samozřejmě současná pandemie ještě zhoršila. Doufám, že se vše vrátí k normálu, děti se opět vrhnou do sportovních oddílů,“ zamyslel se Bogdan Sikora, šéftrenér latinskoamerických tanců v Elánu.

 

Komentáře