Desátá sezóna třineckých Večerníčků naživo byla úspěšná

TŘINEC Letošní ročník čtených a hraných Večerníčků naživo skončil minulý týden. Během července a srpna třinečtí knihovníci představili dětem 5 nových příběhů, jednu pohádku reprízovali a speciální představení odehrála Bajka, loutková scéna Těšínského divadla. Celkem sedm představení navštívilo téměř 1500 diváků.

– Vzhledem ke všem možným opatřením a restrikcím to byla ve všech ohledech nadmíru povedená sezóna. Opravdu velkou radost mi dělá to, že od prvních představení máme věrné a početné publikum, které nás podporuje, předává nám neuvěřitelnou energii a motivuje nás neustále přicházet s něčím novým – sdělila Marika Zadembská, vedoucí Knihovny pro děti.

Večerníčky naživo začaly před deseti lety jako nápad, jak vyplnit volný prázdninový prostor, kdy knihovna neorganizovala příliš mnoho akcí. Prvním pohádkovým příběhem byli Včelí medvídci a hrálo se v knihovně. Poté, co se hrané a čtené pohádky v podání knihovnic a knihovníků přesunuly do třineckého lesoparku, začalo přibývat také diváků.

Letos  průměru dorazilo na každé představení dorazilo v průměru více než 200 diváků a celkem jich bylo 1500. Na děti čekalo i jedno speciální překvapení, kdy do Třince dorazili loutkoherci z Těšínského divadla a odehráli představení Obušku, z pytle ven! S počtem 340 malých i velkých diváků se toto představení stalo druhé nejúspěšnější v desetileté historii Večerníčků naživo. Divácký úspěch zaznamenala i pohádka Nejbohatší krokodýl na světě, která se díky hlasování stala také posledním, prémiovým, Večerníčkem – shrnul letošní akci Jan Delong, PR a koordinační manažer Knihovny Třinec.

Foto: TZ

Komentáře