Pracovní úraz ve Werku

Zdravotnická záchranná služba zasahovala včera odpoledne u vážného pracovního úrazu v areálu Třineckých železáren, kde byl muž zasažen elektrickým proudem.

Včera, tedy poslední srpnový den, před půl čtvrtou odpoledne bylo krajské operační středisko ZZS informováno o zranění elektrickým proudem v areálu Třineckých železáren. Na pomoc vyjel lékařský tým z nedaleké základny a k misi byli vysláni také ostravští letečtí záchranáři.

Čtyřiapadesátiletý muž byl podle informací, které mají záchranáři k dispozici, zasažen a odhozen elektrickým proudem o napětí několika set voltů. V okamžiku příjezdu posádky ZZS byl v bezvědomí a se selhávajícím dýcháním, jeho srdeční činnost však zůstala zachována. Záchranáři ihned zahájili podávání léků, zajistili intubací dýchacích cest a přístrojem řízenou ventilaci. Pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy a popáleniny horních končetin, které byly prvotně ošetřeny v rámci přednemocniční neodkladné péče – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Posádka vrtulníku poté muže ve vážném stavu a za stálé monitorace základních životních funkcí, transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Komentáře