Fandíme Ocelářům: Pysk opět vsadil na svůj ojedinělý přeliv

TŘINEC Během letošního play-off, v němž to Oceláři dotáhli ke třetímu titulu extraligového vicemistra, měl jejich skalní fanoušek David Krywda na hlavě bílo-červený přeliv.

David Krywda přezdívaný Pysk začal chodit na hokej v sezoně 1995 – 1996, kdy byl Třinec nováčkem elitní soutěže. „Tenkrát jsem byl ještě malý kluk, seděl jsem tátovi na klíně,“ zavzpomínal s úsměvem a doplnil: „Už si ale přesně nevybavuji, v kolika letech jsem začal chodit sám do kotle.“

Již o tři roky později zažil první extraligové finále, Třinec v něm podlehl Vsetínu 1:3 na zápasy. Byl to pro něho velký zážitek.

V mistrovské sezoně Ocelářů se David na začátku play-off rozhodl, že si obarví vlasy na bílo-červeno. „Chtěl jsem udělat něco neobvyklého. Povedlo se, získali jsme první extraligový titul. Od té doby se na vyřazovací boje barvím pravidelně,“ prozradil.

Reakce okolí? Ty prý David neřeší. „První den s novým účesem je vždycky nejhorší. Když vyjdu ven, všichni na mě čumí jako na nějakou slečinku s velkým výstřihem. Pak si ale všichni zvyknou,“ dodal.

Jako skalní fanda David Krywda věřil Ocelářům do poslední chvíle. Doufal, že ve finálové sérii s Brnem předvedou stejný obrat jako na jaře roku 2011, kdy v semifinále prohrávali se Slavií 1:3 na zápasy. „Bohužel, scházelo nám více štěstí. Kometě naopak přálo,“ pokrčil rameny.

Komentáře