TŘINEC S náskokem osmi bodů ovládly základní část první ligy florbalistky Třince, když v posledním zápase přehrály Hradec Králové. Strůjcem vítězství byla útočnice Tereza Martynková, která v zápase zaznamenala 2+2.

Jaký je to pocit, vyhrát první ligu?
Skvělý! Ani jsme to nečekaly, že by se nám to mohlo tak lehce povést. Porazily jsme Jihlavu a v rozhodujícím utkání Hradec Králové. Minulý rok nás vyřadil v play-off, proto jsem mu to chtěly vrátit. A povedlo se, je to super.

Hráčkou utkání s Hradcem (6:2) se stala brankářka Dagmar Šteglíková, nicméně vy jste do statistik zapsala dvě branky a dvě asistence.
Povedlo se. Ta poslední branka, to byla haluz, protihráčka si míček srazily do branky sama. Jsem moc ráda, že jsem mohla týmu pomoct. Musím přiznat, že z asistencí mám větší radost.

Florbalistky Hradce se nevzdávaly, za stavu 4:2 vás tlačily.
To utkání asi rozhodl asi ten pátý gól. Pak už jsme byly, jak se říká, na koni.

Trenér vám po zápase zdůrazňoval, že vyřazovací boje budou úplně jinou soutěží.
A to je pravda. Play-off bude úplně o něčem jiném, každý soupeř bude těžký. Snad to dotáhneme co nejdále a bude to lepší než vloni, kdy jsme vypadly s Hradcem.

A teď prozraďte něco o sobě. Jak dlouho už hrajete florbal?
Od sedmnácti let, takže tohle je teprve moje třetí sezona.

Jakému sportu jste se věnovala předtím?
Hrávala jsem basketbal za BK Frýdek-Místek. Proto mám také přezdívku Basket.

Co vás vedlo k tomu, že jste vyměnila basketbal za florbal?
Protože to šlo totálně do kytek. I když jsem se hodně snažila, nakonec to dopadlo tak, že jsem nehrála. Ani s trenéry to nebylo optimální. V druhém ročníku na střední škole jsem s basketbalem sekla a dala se na florbal. Do té doby jsem ho hrála jen ve škole, tak rekreačně.

Dotáhla jste to docela daleko.
Myslím, že ano, ale to už nechám na posouzení jiných.

Prozradíte, zda ještě studujete nebo už pracujete?
Studuji na Banské Univerzitě v Ostravě sportovní management. Jsem v prvním ročníku a musím říct, že mě to baví. Rozvrh jsem si udělala tak, abych stíhala florbalové tréninky.

 

Komentáře