Orchestr Starých Gurmánů pokřtil svoje první CD

TŘINEC Po dvou letech společného hráni to přišlo – křest prvního CD. Třinecká rocková kapela O.S.G. svoje MENU s 11 písničkami ukázala světu v sobotu před narvaným Vidle Irish Pubem.

Dva „ploužáky“, jedno reggae a osm rockových nářezů hodně inspirovaných Kabáty včetně minimálně dvou kytarových riffů nemajících daleko k Iron Maiden. Plus sehranost, dobře naladěné kytary a vokály, nemálo humoru, uvolněnost (zejména v druhé části koncertu) a jedna horkokrevná fanynka na scéně, kterou s elegancí zpacifikoval Tomáš Tomanek z Blafu. Jinak řečeno křest prvního CD třinecké kapely O.S.G. se ve „Vidlích“ vydařil.

Hrajeme, protože chceme, protože nás to baví, je to taková dovolená od práce – konstatoval frontman O.S.G. Mirek Mohel, autor jak hudby tak textů k většině písniček (a také kytara a zpěv). Spolu s ním v třinecké rockové formaci hrají Láďa Kunz (baskytara, zpěv), Jarda Piskoř (bicí) a známý třinecký fotograf Marek Džupin (kytara, harmonika).


Do třineckého pubu si křest první desky Orchestru Starých Gurmánů přišlo užít opravdu hodně lidí. A to nejen z řad kamarádů muzikantů. Potkali jsme třeba třineckého DJ-e nebo vendryňského divadelního režiséra. Většina z účastníků si pak nenechala ujít příležitost k zakoupení MENU, které se ukázalo v počtu 300 kusů. A tak pánové z kapely podepisovali a podepisovali, až jim bílé fixy přestaly nakonec psát.

Jakou hudební nadílku MENU nabízí, uslyší všichni, kteří si O.S.G. přijdou poslechnout, neboť po celý letošní rok je bude třinecká kapela prezentovat na všech svých vystoupeních.

Úvodní foto a foto v textu: Mirek Niedoba, foto ve fotogalerii: TNJ

Komentáře