Prázdninové čtvrtky v dřevěnce byly letos úspěšné

MOSTY U JABLUNKOVA Prázdninové čtvrtky v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova slaví malé jubileum. Letos se totiž konaly podesáté. Je proto čas na krátké resumé. 

Původní nápad byl, že když si lidé přijedou na Mosty zalyžovat, udělají si jedno dopoledne volnější a zajdou k nám do dřevěnky – připomněla začátek cyklické akce .  Jitka Bilkova, která v dřevěnce tento program připravuje.
V dřevěnce začínali s jednou dílničkou, kde si děti s pomocí rodičů vyráběly suvenýry. Teď je stanovišť pět – od nejjednodušších po složité – aby mohli tvořit předškoláci i rodiče. V nabídce se ukázaly časem také káva, čaj a koláče, dětský koutek pro nejmenší, pak ještě tvůrčí kout a místo, kde si zájemci mohou vyzkoušet tkaní.
 
V dřevěnce jsou rádi, že se jim návštěvníci vracejí. To potvrdila i mladá návštěvnice Jitka, která přišla tvořit i se sestrami. Přijeli s rodinou na jarní prázdniny ze Zlína a vyrobit si suvenýr do dřevěnky přišli již třetím rokem.
Prázdninové čtvrtky pro tento rok končí. Tento týden, 12. března, jsou dílničky zrušeny z důvodu oprav v dřevěnce. Možnost velikonočního tvoření a zdobení se naskytne 4. dubna na akci Jaro a Velikonoce v mostecké domě PZKO.
BM

Komentáře