Forest man 2018. V Řece kvílely motorové pily, teď se všichni baví

ŘEKA Síla, fortel, preciznost, zkrátka um. Sedmnáct amatérských dřevorubeckých družstev se zúčastnilo osmého ročníku soutěže Forest man 2018 v Řece.

Amatérské dřevorubecké týmy z partnerských obcí z Polska, Slovenska a Srbska doplněny o družstva z Řeky a Komorní Lhotky soutěžily v šesti disciplínách – v řezu kaprovou pilou, spojování pilou, seku na přesnost, v řezu na podložce, ve štípání na čtyři díly a hodu sekyrou.

„Zprvu bylo disciplín pět, nyní je jich šest. Jsou pořád stejné, akorát v posledních dvou ročnících jsme přidali hod sekyrou, který je pro diváky i soutěžící velmi atraktivní. Některé mouchy jsme časem vychytali, něco málo vylepšili, tudíž soutěžící to mají trošku složitější,“ poinformoval starosta Řeky Tomáš Tomeczek – jeden z aktérů.

Poslední dvě disciplíny si vyzkoušel také jeden z diváků – pan Gustav mohutně povzbuzovaný kamarády si rozhodně nevedl zle.

„S partnerskými obcemi Jaworze a Stará Bystrica jsme vloni uzavřeli dohodu, že uspořádáme mezinárodní soutěž ve třech státech – Forest man u nás, Strong drwal v Polsku a Novobystrický drevorubač. Vyhlášení proběhne v září,“ podotkl Tomeczek.

Odpoledne statné dřevorubce vystřídali umělci – propukl jedenáctý ročník Májové veselice. Na pódiu se postupně představí dechový orchestr Jablunkovanka, Vlasta Mudríková + FS Ozvena a Peter Staňo, Strážníci z Krušných hor, Veselá bída, Kaczi, Hodiny, AC-DC Revival, DJ Pastorek. Zlatým hřebem večera má být vystoupení kapely Mirai.

 

 

Komentáře