Výškařka Sajdoková vylepšila svůj rekord a má na dosah mistrovství Evropy

TŘINEC Nadějná třinecká výškařka Bára Sajdoková vítězstvím v Olomouci splnila limit na evropský šampionát do 17 let.

Sedmačtyřicátý ročník Velké a Malé ceny města Olomouce se talentované třinecké atletce náramně povedl – svěřenkyně trenéra Aleše Dudy osobním rekordem 181 cm ovládla soutěž žen.

Triumf v hanácké metropoli sedmnáctiletou Sajdokovou přiblížil účasti na Mistrovství Evropy ve skoku vysokém do 17 let, které bude v červenci hostit maďarský Györ.

„Limit na šampionát má Barča v kapse, nicméně na dvě místa na mistrovství jsou tři uchazečky. Také ony by musely skočit, 181 cm, tudíž se dá říct, že téměř jistou účast na mistrovství má Bára téměř jistou. Všichni ji moc blahopřejeme, stane se další třineckou atletkou, která se zúčastní významné akce,“ řekl předseda třineckého atletického oddílu Stanislav Sajdok mladší.

ČUS Frýdek-Místek před pár týdny Sajdokovou vyhlásili Talentem roku 2017. Studentka prvního ročníku Sportovního gymnázia v Ostravě patří k širší reprezentaci ČR. Vloni výkonem 177 cm získala titul dorostenecké mistryně ČR na dráze.

Úspěšně reprezentovala ČR na Evropské olympiádě mládeže v maďarském Gyoru. Vybojovala prvenství na mezinárodním utkání – Česko – Slovensko – Slovinsko – Maďarsko v Miskolci výkonem 174cm. Je členkou SCM v Třinci i prvoligového družstva žen.

 

 

Komentáře