Fotbal na blátě. Domácí premiéru v I. A třídě Spartak zvládl

JABLUNKOV Tomáš Nieslanik vystřelil Jablunkovu z penalty tři body v jarní premiéře. Smilovice zdolaly Řepiště, Oldřichovice spláchly Vojkovice a Nebory uspěly v Metylovicích.

Na zrenovované tribuně jablunkovského stadionu usedlo pouze přes sto diváků. Ti, kteří na fotbal dorazili, zažili vítěznou premiéru Spartaku v I. A třídě na domácím hřišti.

K vidění byl spíše boj na velmi těžkém terénu, vítěznou branku Jablunkova vsítil T. Nieslanik z pokutového kopu za „žlutý“ faul gólmana na útočníka Raszku.

Mezi tyče si musel stoupnout obránce Marek Sikora a ve spolupráci se zadáky ustrážil čisté konto. V podobné situaci se univerzální fotbalista v minulosti ocitl už několikrát.

První A třída se do Jablunkova vrátila po téměř dvaceti letech. Zbývající duely probíhající sezony v této soutěži Spartak odehraje na svém trávníku, protože vinou renovace tribuny a šaten odehrál celý podzim na cizích hřištích.

I. A třída

JABLUNKOV – STARÉ MĚSTO 1:0

BRANKA: 27. Nieslanik z pen. Poločas: 1:0.
JABLUNKOV: Sikora – Komár, Hupka, Bulawa, Cienciala – R. Szotkowski, Pustka, Lachowicz (74. A. Nieslanik), T. Martynek (56. Rusnok) – T. Nieslanik (88. D. Szotkowski), Raszka (80. M. Kluz). Trenér: S. Kluz.

I. B třída

ŘEPIŠTĚ – SMILOVICE 1:2

BRANKY: 64. Hrdý – 5. Dytko, 87. Przyczko. Poločas: 0:1.
SMILOVICE: Bašanda – Kohut, Kocur, Balvar, Bolf (72. Cienciala) – Opluštil (87. Rusek), Radek Barteczek, Topiarz, Dytko, Roman Barteczek (65. Míra) – Przyczko. Trenér: Smatana.

Okresní přebor

Oldřichovice – Vojkovice 5:1 (4:1), branky: Walek 2, Šuster, Polák, Trombik.

Metylovice/Frýdlant „B“ – Nebory 1:4 (1:1), branky: Očadlík 2, Faruga, Lipowski.

 

Komentáře