K lesní školce Hrádeček přibyla Tyrka

TŘINEC K lesní školce Hrádeček, která funguje v jurtě v kopci nad Hrádkem, přibyla nyní další. Jmenuje se Tyrka a stojí, jak už název napovídá, v Tyře.

„Tyrka je vlastně pobočka Hrádečku. Má úplně stejnou filozofii, jen je proti němu trochu „luxusní“. Má třeba splachovací záchod a zděné stěny,“ říká Iva Slováková ze Spolku Slezský Hrádeček.

Dodává, že nová školka má kapacitu pro deset dětí a nachází se v chatové oblasti v areálu U Haliny. „Je tam sice v okolí hodně chat, ale ty jsou obsazené o víkendech, prodloužených víkendech a v létě. Budeme se tedy vzájemně vykrývat. A o prázdninách jsou stejně děti soustředěné do Hrádečku,“ vysvětlila Slováková.

Místnosti jsou v objektu jen dvě. Jedna na hraní s kuchyní a druhá spací. Lesní školka však moc prostoru nepotřebuje, protože děti jsou většinu dne venku, a to za každého počasí. Podle učitelek nejraději v dešti. Jak se říká, pro lesní školku je kolem lesů a luk dost. Dnes si Tyrky užívaly tři děti.

„Zájem je velký. Věřím, že je to i díky důvěře, kterou jsme si za pár let vybudovali u rodičů v Hrádečku. Rezervací máme hodně, ale rodiče se chtějí nejdříve přijet podívat,“ uvedla Slováková. Dohromady je v obou školkách a škole okolo 30 dětí.

Jana

Komentáře