TŘINEC Fotbalový Třinec má za sebou první herní prověrku. Obstál v ní, s prvoligovou Karvinou se rozešel smírně 1:1.

MFK KARVINÁ – FK FOTBAL TŘINEC 1:1

Pro třinecký fotbal dobrá zpráva – tvořivý středopolař Tomáš Weber, který na podzim pod Javorovým hostoval právě z Karviné, stráví v Třinci také jarní část druhé nejvyšší fotbalové soutěže. S předposledním celkem nejvyšším soutěže se nějakou dobu připravoval, ale po prvním přípravném klání mu trenér Karviné Norbert Hrnčár oznámil, že s ním pro jaro nepočítá.

Premiéru v třineckém dresu si odbyl útočník Lukáš Hapal, který přišel z konkurenčního Prostějova. Patnáct minut před koncem se prodíral do šance, obránci ho zastavili nedovoleně a byl z toho pokutový kop. Míč si postavil kapitán Ondřej Kušnír a opět lišácky napodobil slavného Antonína Panenku.

O minutu později hosté o vedení přišli, protože na zpětnou přihrávku Suchana si naběhl Budínský a jeho tečovaná přízemní střela si našla cestu do Bártovy sítě – 1:1.

V sobotu můžete sledovat počínání třineckých fotbalistů na vlastní oči, od 10.00 hodin se střetnou s Otrokovicemi a o dvě hodiny později vyběhnou proti Hlučínu.

BRANKY: 76. Budínský – 75. Kušnír z pen. Rozhodčí: Vojkovský. Poločas: 0:0.

KARVINÁ: Pastornický – Rundič, Záhumenský, Lingr (59. Ba Loua), Faško, Krivák, Galuška, Tusjak, Dramé, Ramirez (59. Wágner), Vlachovský.
Náhradníci: Ciupa – Čolič, Smrž, Moravec, Wágner, Guba, Burda, Budínský, Suchan, Ba Loua.

TŘINEC: Adamuška (46. Bárta) – Nazareno (46. Janošík), Arroyo, Ilko (87. Nieslanik), Vaněk, Janoščín (46. Šumbera), Bedecs (46. Kušnír), Weber (64. Potůček), Šula (46. Reintam), Omasta, Cienciala (46. Hapal).

Komentáře