TŘINEC Oceláři doma vyhráli podvanácté za sebou, i když jen za dva body. V televizní dohrávce si poradili s Karlovými Vary. Utkání bylo významné pro útočníka Jiřího Polanského, který vsítil 209 gól za Oceláře.

„Polda“ se dostal do čela historických tabulek nejlepších střelců třineckého klubu, vyrovnal střelecký rekord Richarda Krále. „Dostihl jsem neskutečnou ikonu, hráče, na kterého jsme se chodili jako mladí dívat. Je to hrozně moc gólů za jeden klub a také hrozně moc zážitků a vzpomínek, proher i vítězství. Možná si to uvědomím až později. Věděl jsem, že se to blíží. Pro hráče, který působí v jednom klubu tak tdlouho, to vždy znamená hrozně moc,“ svěřil se Jiří Polanský.

V osmé minutě překonal teprve 16letého brankáře Jana Bednáře, který si ve Werk Areně odbyl extraligovou premiéru. „Já si ho budu pamatovat jako někoho, proti komu jsem vyrovnal ten rekord. Chytal výborně, klobouk dolů. Popral se s tím skvěle, byl pro nás velkou překážkou. Působil klidně, neudělal žádnou chybu. Gratuluji mu,“ chválil „Polda“ extraligového nováčka.

Třinečtí proti Energii rozhodně nepodali optimální výkon, přesto se nakonec radovali ze dvou bodů. „Kuriózní gól na 3:1 nás uklidnil ale zároveň i trochu uspal. Nevím, co se s námi stalo. Některé věci jsme podcenili, přechod do útočného pásma nebyl stoprocentní. Zabrzdily nás oslabení, ve třetí třetině jsme se hodně bránili,“ přiznal Polanský.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:3

BRANKY A NAHRÁVKY: 8. Polanský (Roth, Bukarts), 16. Svačina (Adamský, Gernát), 27. Roth, 63. Marcinko (Roth) – 13. Kohout, 30. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 38. Stloukal (Lapšanský, Vlach). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Diváci: 3 151. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0 – 1:0.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Gernát, Musil, Galviņš, Roth, Doudera – Hrňa, Marcinko, Bukarts – Růžička, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Hladonik.

K. VARY: Bednář – Plutnar, Šenkeřík, Šafář, Kozák, M. Rohan, Podlipnik, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán, Gorčík – Stloukal, Vlach, Lapšanský – T. Mikúš, Skuhravý, Kohout – Beránek, Gríger, Flek.

 

Komentáře