Fotbalisté Třince odletěli na soustředění do Turecka

TŘINEC Pokud se budete procházet poblíž Městského stadionu, třinecké fotbalisty na umělé trávě ani v Lesoparku nezahlédnete. Druhý celek FNL dnes vyrazil za teplem – na herní soustředění do Turecka.

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž odstartuje již za necelý měsíc. Mužstvo trenéra Jiřího Nečka se na ni bude chystat v tureckém Beleku, kam odcestoval kompletní kádr. Součástí výpravy je i dvojice juniorů – Jan Lasota a Jiří Cieslar.

„Náš druholigový tým vstupuje do poslední fáze zimní přípravy, a to do té herní. Během soustředění hráče čekají tři přátelská utkání proti zahraničním mužstvům. „Kromě zápasů se na soustředění chceme zaměřit na detaily naší hry včetně standardních situací, jak obranných, tak útočných. Tréninky budou v této fázi přípravy už více herní a dynamické,“ přiblížil sportovní manažer klubu Benjamin Vomáčka.

Formu třineckých fotbalistů prověří tři celky – kazašský Tobol Kostanaj, maďarský Szeged a ruský Novosibirsk. Po návratu ze soustředění vyrazí do Polska, kde se v generálce popasují se slavným Ruchem Chorzów.

Na herní tábor se Třinec vydal naposledy v sezoně 1995 – 1996, kdy se pokoušel probojovat do nejvyšší soutěže. Členem výpravy, která tenkrát zamířila na Istrii do Medulinu, byl také záložník Karel Kula, současný ředitel klubu.

Komentáře