Fotbalisté Třince se už připravují na jaro

TŘINEC Už několik tréninkových jednotek a jeden přípravný zápas mají za sebou hráči druholigového Fotbalu Třinec.

Devátý tým F:NL začal trénovat minulou sobotu. Předtím si trenéři Třince prověřili své svěřence v Prostějově formou fyzických testů. „Výsledky dopadly dobře, byly lepší než o rok dříve. To mě samozřejmě velmi těší, neboť fitness složka je v dnešním fotbale zásadní,“ uvedl pro oficiální webovou stránku třineckého klubu trenér Svatopluk Habanec.

Tréninkové dávky polykají všichni hráči Třince, včetně kapitána Ondřeje Kušníra, který zažívá 28. zimní přípravu. „Nikdy nezapomenu na trenéra Bohuše Kelera ve Vítkovicích. Měli jsme hodně tvrdou přípravu, čekalo nás patnáct kilometrových běhů. Tenkrát mrzlo, bylo nějakých mínus patnáct, na to do smrti nezapomenu. S Vítkovicemi jsme byli a soustředění v Tatrách. Nikdy nezapomenu na běhání na fotbaly v hlubokém sněhu. To je příprava, která mi utkví v paměti nejvíce,“ řekl Ondřej Kušnír pro oficiální webovou stránku Třince.

Zatímco minulý týden hráči Třince pracovali na fyzické kondici v domácích podmínkách, v následujících dnech ji budou nabírat na soustředění v Luhačovicích. „Trénovat budeme tvrdě. Od pondělí hráče čekají třífázové tréninky. Budeme střídat posilovnu, běhání v terénu ale současně budeme pracovat také s míčem na hřišti,“ předeslal trenér Habanec.

Do přípravy zařadil mladíky z vlastní líhně – Adama Lasotu, Petra Niemczyka a Mattea Burga. Z Uničova se do Třince vrátil záložník Lukáš Hapal a z Karviné dorazil krajní záložník Erik Puchel, jenž o místo na soupisce Třince teprve bojuje.

A kdo z třinecké kabiny zmizel? Útočník původem z Nigérie Muhamed Tijani z Baníku Ostrava, který zkouší štěstí v Karviné a Ekvádorec Luis Arroyo, jenž se snaží prorazit v Olomouci. „Rozhlížíme se po dvou hráčích do obrany, rádi bychom přivítali také jednoho útočníka. Záložníků máme dost. Noví hráči by se k nám měli přidat do čtrnácti dnů, až začnou prvoligové celky formovat své kádry,“ dodal Habanec.

Jeho chráněnce čeká devět přípravných klání. V tom prvním si bez problému poradili s reprezentací Slovenska do 19 let.

FK FOTBAL TŘINEC – SLOVENSKO U 19 4:0

Branky: 58. a 85. Kubala, 24. Puchel, 72. Bulawa. Poločas: 1:0.
TŘINEC: 1. poločas: Chmiel – Burgo, Bulawa, Kušnír, Janoščín – Vaněk – Hlúpik, Machalík, Niemczyk, Puchel – Lasota. 2. poločas: Adamuška – Omasta, Bulawa, Kušnír, Puchel – Samiec – Hapal, Wojnar, Kubala, Cienciala – Nieslanik.

Komentáře