TŘINEC Dnes dopoledne fotbalisté Třince započali přípravu na nový ročník druhé nejvyšší soutěže.

Úvodní tréninková jednotka proběhla na Městském stadionu. Vedl jí nový trenér Svatopluk Habanec, jehož asistenty budou Tomáš Jakus a trenér brankářů Svatopluk Schäffer.

Skoro dva roky jsem odpočíval, spíše jsem se věnoval firmě. Fotbal mi už chyběl, na trénování jsem se moc těšil. Nad nabídkou Třince jsem nepřemýšlel, rozhodl jsem se hned,“ řekl nový trenér Třince Svatopluk Habanec.

Po trávníku „na Lesni“ se už neproháněli útočník René Dedič (Opava), obránce Pavol Ilko, záložníci Tomáš Weber (Karviná) a Michal Klec (Pohronie). Netrénoval ani mládežnický reprezentant Lukáš Cienciala, který se po náročné sezoně k týmu přidá později.

V hledáčku máme několik fotbalistů, o vedeme jednání s Brnem, Opavou, Baníkem, Karvinou a Zlínem. Jednáme o příchodu našeho odchovance Filipa Kubaly ze Slovácka a Davida Machalíka ze stejného oddílu, který na jaře hostoval ve Znojmě,“ poinformoval generální manažer Třince Karel Kula.

Fotbalisty Třince čeká pět přípravných duelů na hřištích soupeřů. Prověří je Częstochowa, Sosnowiec, Ružomberok, Prostějov a Púchov.

 

Komentáře