TŘINEC V zítřejší premiéře proti Ústí nad Labem (zápas začíná v 10.15 hodin) chtějí třinečtí fotbalisté udělat vše pro to, aby se co nejdříve posunuli do horní poloviny tabulky.

Papírovým favoritem utkání je tým ze severních Čech, s 25 body je šestý. Do vrchních pater tabulky chce i Třinec, který sezonu rozehrál mizerně.

Z vítězství se tým trenéra Jiřího Nečka radoval až v osmém kole, ale ke konci podzimu se rozjel, vyhrál čtyři z pěti utkání a odlepil se od posledního místa. „Rádi bychom se co nejdříve dostali do horní části tabulky,“ přiblížil jarní cíl generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Jedenáctý celek tabulky půjde do jarní části posílený. V zimě ho opustil Šimon Šumbera, který zamířil do Brna a také dvojice nevytížených stoperů Mikk Reintam a Michal Mravec. V kádru není ani útočník Karel Hejný, který se vrátil do Prahy.

A posily? Z Prostějova přišel ofenzivní univerzál Lukáš Hapal, z Popradu stoper Erik Šula, z Brna další střední obránce David Gáč, z Trnavy Lukáš Lupták a nejčerstvější posilou je slovenský útočník Róbert Demjan, jehož posledním působištěm byla Widzew Łódź.

Karel Hejný měl zdravotní potíže, neabsolvoval přípravu, ukončili jsme s ním spolupráci. Chtěli jsme mít v kádru zkušeného útočníka se stabilní formou,“ okomentoval Demjanův příchod ředitel Kula.

A co dvojice ekvádorských fotbalistů – záložník Francisco Nazareno a Luis Arroyo? „Musejí získat pracovní nebo sportovní víza. Věřím, že v průběhu března se připojí k týmu,“ dodal Kula.

Kádr Třince

Brankáři: Jiří Adamuška, Michal Bárta

Obránci: Imrich Bedecs, Marek Čelůstka, David Gáč, Pavol Ilko, Jiří Janoščín, Ondřej Kušnír, Lukáš Lupták, Erik Šula.

Záložníci: Lukáš Buchvaldek, Lukáš Cienciala, Martin Janošík, Michal Klec, Tomáš Omasta, Martin Samiec, Richard Vaněk, Tomáš Weber.

Útočníci: René Dedič, Róbert Demjan, Lukáš Hapal, Matěj Schwendt.

Přišli: Demjan (Łódź), Nazareno, Arroyo (Ekvádor), Gáč (Brno), Hapal (Prostějov), Lupták (Trnava), Šula (Poprad).

Odešli: Šumbera (Brno), Hejný (Žižkov), Reintam (Estonsko), Mravec (Slovensko).

Komentáře