Šachista Jakub Szotkowski skončil v Grazu čtvrtý

BOCANOVICE Čtvrté místo na šachovém turnaji, který patří mezi nejprestižnější v Evropě, obsadil v rakouském Grazu Jakub Szotkowski.

Jakub Szotkowski z Bocanovic, který v současné době hájí barvy extraligového Frýdku-Místku, v hlavním turnaji bojoval do posledních kol o nejvyšší příčky. Nakonec se však musel spokojit jen s „bramborovou“ medailí, stupně vítězů mu unikly o vlásek. Totéž se dá říct o velmistrovské normě, na kterou Szotkowski taktéž velice těsně nedosáhl. I přesto je posun o 31. míst oproti startovací pozici skvělým výsledkem.

Z celého turnaje jsem měl skvělý pocit, hrál jsem pravděpodobně nejlepší šachy v životě a bude velice těžké podobný výkon zopakovat. Povedlo se mi pětkrát vyhrát, třikrát remizovat a jen jednou jsem byl soupeřem donucen ke kapitulaci, o což se zasloužila veliká šachová naděje pro tureckou reprezentaci, velmistr Sanal Vahap,“ prozradil Jakub Szotkowski, který ukončil turnaj na 4. místě.

Kromě skvělého umístění si Szotkowski přišel i na slušnou finanční odměnu a téměř 30 elo bodů do šachového žebříčku, což je na této úrovni velice slušný počin.

Byl jsem jen malinký krůček od získání první ze tří potřebných norem k udělení nejvyššího šachového titulu velmistra, je velká škoda, že se mi to nakonec nepodařilo. Na druhou stranu, kdyby mi někdo před turnajem řekl, že se dostanu tak daleko, rozhodně bych mu nevěřil,“ uzavřel Szotkowski.

Student Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně se chystá v polovině března na další prestižní turnaj, který se bude konat v Praze.

Komentáře