Fotbalový Třinec podržel trenéra Nečka. A posílil kádr

TŘINEC Kam dál, přemýšleli ve fotbalovém Třinci, který je s pouhým jedním bodem ve druhé lize zatím poslední. Trenér Neček dostal důvěru, hráčský kádr posílili tři fotbalisté z prvoligových celků.

Realizační tým s trenérem Jiřím Nečkem to měl po sérii nezdarů pořádně nahnuté. Nejsou výsledky? Trenér má padáka! V Třinci se však vydali jinou, na tuzemské poměry neobvyklou cestou.

Trenér Neček měl v létě lukrativnější nabídky. Ale zůstal v Třinci, protože tady chtěl pokračovat v rozdělané práci. Naši partneři mu vyslovili důvěru, zatím bude trénovat dál. Aby se mužstvo zvedlo, rozhodli jsme se je posílit. Kádr je teď kvalitnější, zvýšila se v něm konkurence,“ popsal událostí posledních dnů generální ředitel Fotbalu Třinec Karel Kula.

Třinecký tým opustil málo vytěžovaný krajní obránce Michal Velner a střední záložník Pavel Tobiáš, jenž vloni hostoval ve Valašském Meziříčí. Oba hráči zamířili do třetiligových Petřkovic, přes které Třinec přešel s přehledem ve druhém kole domácího poháru.

Velner nehrával pravidelně, a navíc na jeho na pravé straně, kde teď nastupuje Kušnír, je velká konkurence. Chtěli jsme uvolnit i Rendu Dediče, aby změnil prostředí. On to ale odmítl s tím, že do třetí ligy nechce a raději se bude rvát o místo v Třinci,“ prozradil Kula.

V áčku po letech končí brankářská jednička Lukáš Paleček. „S Palcem jsme se domluvili, že bude trénovat brankáře, připojí se k juniorce a v případě potřeby nám vypomůže v áčku,“ prozradil Kula.

Kteří hráči mají pomoci Třinci dostat se z bryndy? V pohárovém klání v Petřkovicích stál mezi tyčemi Michal Bárta z Olomouce, který prošel Baníkem, Českými Budějovicemi, pražskými Bohemians a Jabloncem.

Dalším nováčkem v třinecké kabině je střední záložník Tomáš Weber z prvoligové Karviné, který předtím působil v brněnské Zbrojovce.

Nejčerstvější třineckou akvizicí je další středopolař Michal Klec. Někdejší mládežnický reprezentant Slovenska je odchovancem Žiliny se kterou získal titul, rok odkopal v Senici.

Komentáře