TŘINEC Oceláři uhráli na ledě Tampere pouze bod, finský celek je složil v prodloužení diskutabilním gólem. Postup Třince do další fáze Ligy mistrů se tak nachází už pouze v teoretické rovině.

TAPPARA TAMPERE – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2

Oceláři přišli o náskok, který jim zajistil Hrňa – Seveřané během závěrečných dvou minut druhé třetiny a úvodních dvou té závěrečné obrátili skóre ve svůj prospěch.

Viedenský poslal utkání do prodloužení a v jeho závěru padl sporný gól Tampere – Järvinen zastavil Chmielevského nedovoleným způsobem, arbitři to nechali být a tak Järvinen jel sám na Hrubce s Kemiläinenem, který střelou do prázdné brány zaznamenal vítězný zásah.

BRANKY A NAHRÁVKY: 38. Järvinen (Mäntylä), 42. Elorinne (Rautanen, Kuusela), 65. Kemiläinen (Järvinen) – 21. Hrňa (Doudera, Adamský), 53. Viedenský (Dravecký, Hladonik). Rozhodčí: Zrnič (Slo), Fonselius (Fin). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 3351. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1, 1:1 – 1:0.

TAMPERE: Heljanko – Vittasmäki, Rantakari, Mäntylä, Kemiläinen, Rautanen, Elorinne, Utunen, Moilanen – Erkinjuntti, J. Järvinen, Kuusela – Záborský, Malinen , Levtchi – Rauhala, Jasu, Ojamäki – Luoto, M. Järvinen, Tanus.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Musiil, Matyáš, Gernát, Haman, Bartko, Adámek – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Vlach, Svačina – Hladoník, Viedenský, Dravecký.

Komentáře