Kdo je nejmladším fotbalovým trenérem? Erik Szmek z Milíkova!

MILÍKOV Nejmladší ze všech trenérů působících u regionálních fotbalových mužstev je teprve 21 letý Erik Szmek. „Mám hrozně rád výzvy,“ usmívá se hrající trenér a kapitán Milíkova.

Přemýšlel jste dlouho, jak naložit se zajímavou nabídkou Milíkova?
Ani moc ne. Mám hrozně rád výzvy. Projekt, se kterými mě vedení Milíkova obeznámilo, mě hrozně moc láká. Klub chce pracovat s mládeží, budovat něco nového, jít nahoru, zkrátka pracovat na vzestupu. Váhal jsem asi tak tři čtyři dny a pak jsem se rozhodl, že tedy budu hrajícím trenérem a kapitánem Milíkova.

Jak to zvládáte, když jste během zápasů na hřišti?
Nejde to dělat na sto procent, protože když jsem na hřišti, soustředím se především sám na sebe. Není to jednoduché, z lavičky mi pomáhá Michal Franiok. Má na starosti střídání a tak podobně.

Dobírá si vás někdo kvůli věku?
Nějaké štenkrování se občas objeví, protože někteří spoluhráči jsou ode mě starší skoro o dvacet roků. Jinak mi to ale nedělá problém, protože v žácích jsem byl kapitán, v dorostu také, takže jsem zvyklý na to být vůdčí osobností.

Do Milíkova jste přišel z Bystřice. Měl jste teď nějaké nabídky z vyšších soutěží?
Ano, oslovilo mě pět šest týmů, z okresního přeboru, z I. B třídy i z I. A třídy. Zvažoval jsem to, kdybych nedostal nabídku být trenérem, možná bych to zkusil někde jinde. Rád jsem zůstal, v Milíkově je dobra parta a navíc moc rád bych byl na začátku něčeho velikého.

Přechod do vyšší soutěže ale nezavrhujete, je to tak?
Ne, nezavrhuji. Věřím, že si ještě někdy v budoucnu vyšší soutěž zahraji.

Jaké cíle si dává Milíkov v této sezoně?
Přišlo spousta nových hráčů, kvůli směnám a dovolenkám to je ještě takové rozhárané, nehráli jsme ani dva zápasy ve stejné jedenáctce. Potřebujeme se sehrát, pomalu si na sebe zvykáme. A cíle? Kdyby se do čtyř let na Milíkově hrála I. B třída, bylo by to super.

Jak jste spokojení se vstupem do soutěže?
Začátek byl pro mě velkým zklamáním, zejména prohra ve Smilovicích. Výhry v Návsí a s Chlebovicemi jsou snad tím správným impulsem k tomu, abychom začali pravidelně sbírat body.

V předchozí sezoně jste byl nejlepším střelcem Milíkova. Vytyčil jste si nějakou gólovou normu?
Loni jsem nastřílel 25 branek, letos to snad bude ještě lepší. Góly jsou pro mě důležité, ale na prvním místě vždycky budou výhry našeho mužstva.

 

Komentáře