Fotbalový Třinec veze bod z Budějovic a může skončit třetí

TŘINEC Znovu nedokázali porazit neoblíbeného soupeře – České Budějovice. To ale fotbalistům Třince zase tolik nevadí, na Jihu Čech uhráli bezbrankovou plichtu a budou bojovat o konečné třetí místo.
SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE – FK FOTBAL TŘINEC 0:0

Jakmile třinečtí fotbalisté narazí na budějovické Dynamo, je to průšvih. Od rozdělení soutěží v roce 1993 na českou a slovenskou ho nepokořili ani jednou, pokaždé prohráli.

Všechno sen změnilo na podzim, kdy na domácím trávníku zachránili remízu 1:1. V odvetě na Střeleckém ostrově se oba celky rozešly smírně po bezbrankové remíze. Odmítnout se ji snažil Ilko, ale jeho pokus zastavila tyčka.

Kolo před koncem FNL má Třinec jednu jistotu – hůře jak pátý neskončí a vyrovná umístění z let 1995 – 1996, kdy se pokoušel probojovat mezi elitu a 2010 – 2011.

Pokud ovšem fotbalisté Třince v páteční derniéře zdolají Varnsdorf a Pardubice s Hradcem Králové neporazí Olympii, respektive Táborsko, parta kapitána Marka Čelůstky bude brát druholigovcý bronz.

Rozhodčí: Machálek. ŽK: Šumbera. Diváci: 465.

Č. BUDĚJOVICE: Křížek – Nitrianský, Kladrubský, P. Novák, Řezáč – Pešek, Javorek, Hašek, Čavoš (63. Puchel), Švantner (58. Táborský) – Mashike Sukisa.

TŘINEC: Adamuška – Ilko, Čelůstka, Reintam, Janoščín – Vaněk– Buchvaldek (89. Velner), Samiec, Šumbera, Janošík (73. Joukl) – Juřena (90. Dedič).

Komentáře