PÍSEČNÁ, PRAHA Nenarodil se do láskyplné náruče, ale měl štěstí, že ji našel. Pak už bylo jenom líp.

Studenta oboru dopravní prostředky a logistika v Jablunkově do soutěže přihlásil kamarád ze třídy. „On rád všechny k něčemu hecuje,“ říká Borkovec, který porotu při castingu oslnil nejen zpěvem, ale i hrou na kytaru.

Kdy jste poznal, že kamarád nemluvil jen do větru?

Když mi začal posílat po Facebooku divné otázky. Bylo mi jasné, že odpovědi nemá pro sebe. Ale potěšilo mě to, říkal jsem si, že to bude zábava a alespoň zjistím, jak na tom jsem.

Kdo vás vedl k hudbě?

Otec, a to už od malička. Hrál na klavír, kytaru, a věřím, že i basu by zvládl. Měl vystudovanou konzervatoř. Když zemřel, vybral jsem si kytaru. Stal se ze mě spíše takový samouk, i když jsem pár krát v hudebce byl. Potom jsem se chvíli učil hrát v DDM. Všude jsem něco pochytil.

Vaše máma vychovávala 12 dětí. Tři vlastní a devět z dětských domovů. Vy patříte do té druhé skupiny, kolik z vás má hudební nadání?

Zpívají všichni, většina lidové písničky. Já jsem si oblíbil pop. Tři sourozenci hrají na několik hudebních nástrojů. Máme i společnou zkušebnu.

Máte nějaký hudební vzor?

Ed Sheeran.

Co vás v souvislosti ze SuperStar nejvíc potěšilo?

Že mě podporuje a povzbuzuje Josef Drahoš, bratr kandidáta na prezidenta. Je skvělý hudebník a hodně mi s muzikou radil. Cením si jeho pomoci.

Spoustu mladých talentů, a to i finalisté ze SuperStar, ztroskotá na tom, že jim nemá kdo psát texty a hudbu. Jak jste na tom vy?

Nemám s tím problém. Mám už i nějakou vlastní tvorbu, ale ještě jsem ji nikde nehrál. Všechno chce svůj čas.

O čem jsou vaše texty?

O lásce.

Jste teď singl?

Ano. Měl jsem přítelkyni, ale rozešli jsme se. Tak se soustředím hlavně na soutěž.

 

A co fanynky, už nějaké jsou?

Ano, stovky zpráv na FB i na telefonu denně. Nestíhám odpovídat.

Jak byste si vůbec představoval kariéru zpěváka?

Rád bych měl vlastní kapelu a velké koncerty. Zpívám česky, polsky, slovensky i anglicky. Angličtinu umím dobře, takže bych neměl problém ani za hranicemi.

Už se vám ozval někdo z hudební brandže, kdo by měl zájem posunout vás někam dál?

Ano, víc lidí. Ale v jednom případě jsem rád a šel bych do toho. O koho jde, zatím neprozradím.

Jak si zatím SuperStar užíváte s ostatními soutěžícími. Je to velký stres?

Ani ne, navzájem se uklidňujeme, pomáháme si, produkce je taky super. Myslím, že zatím jde o silný emoční zážitek bez nějakých šílených stresových kolapsů.

Máma Petra Jana Borkovcová je taková železná lady. Poté, co se její tři synové postavili na vlastní nohy, vzali si s manželem do pěstounské péče devět dětí z dětských domovů. Když naplánovali nutnou rekonstrukci starého domu, Aleš Borkovec zemřel. Z mámy a kuchařky se tak v roce 2013 ze dne na den stala žena zvládající kromě početného potomstva devatero řemesel. Dokázala, že nic není nemožné. Dům dokončila, děti studují, učí se, některé už jsou na vlastních nohách a je docela možné, že se všichni jednou společně sejdou mezi davem fanynek pod pódiem, na kterém bude stát jejich bratr s kapelou.

Jana

 

Komentáře