Francouzští buldočci se sešli v Jablunkově

JABLUNKOV, PÍSEČNÁ V neděli v jablunkovském parku A.Szpyrce za radnicí se konalo nevšední setkání. Dostaveníčko si tam dali majitelé malých čtyřnohých mazlíčků. Konal se tam I. sraz francouzských buldočků na Drsném Východě. Hlavní iniciátorkou a organizátorkou byla Jana Foltová.

Setkání bylo mezinárodní, protože do Jablunkova se sjeli pejsci se svými pány nejen z Čech, ale i Polska a Slovenska. Celkem do parku dorazilo skoro 90 pejsků.

K poslechu hrál Tomáš Tománek. Do parku dorazil i starosta města Jablunkova Jiří Hamrozi. Po uvítacím ceremoniálu, kdy všichni účastníci obdrželi pamětní list a balíček s dobrotami, došlo na seznamování. Pak všichni vyrazili na tříkilometrovou procházku do blízké obce Písečná.

„Zúčastnila jsem se již takových srazů, tak jsem chtěla i u nás zorganizovat podobné setkání. Účast předčila mé očekávání. Sešlo se kolem 90 pejsků,“ těšila se z obrovského zájmu Foltová.

Na Písečné si všichni účastníci užili skvělého počasí v nádherném prostředí.

Nechyběl guláš, který chutnal všem.

„Tento sraz je skvělý, nádherné prostředí, bezpečné i pro pejsky, bohaté dárečky. Jsem nadšená, že jsme přijeli. Byla jsem na více srazech, ale ten je jednoznačně nejlepší. Vyměňujeme si s majiteli zkušenosti s chovem, sdělujeme zážitky, které se svými mazlíčky zažíváme,“ chválili celou akci manželé, kteří přijeli z Karviné.

Byla to přehlídka krásy, lásky a elegance malých pejsků s velkým srdcem.

Komentáře