Futsalistům Třince to nejde. Chtělo by to tátu do kabiny, míní Ondřej Kreželok

TŘINEC Nejhorší vstup do nového kalendářního roku zažívají druholigoví futsalisté Třince. Pět kol už nepoznali radost z vítězství, jsou pátí s nedostižnou ztrátou na vedoucí Vysoké Mýto.

Ani na čtvrtý pokus se třinecký futsalový klub nedokázal zabydlet mezi tuzemskou elitou. Po sešupu do druhé ligy chtěl navázat na předchozí zdařilé ročníky, kdy se v druhé nejvyšší soutěži držel ve špici a vždy do poslední chvíle válčil o postup.

Letos tomu tak nebude. Na třetí místo Třinečtí ztrácejí 11 bodů, na první dokonce 14. Čili přesně tolik, kolik v dosavadním průběhu soutěže uhráli. Deváté Jakubčovice za Třincem zaostávají jen o 4 body.

Taková sezona tady už dlouho nebyla, vždycky jsme hráli nahoře. Problém je hlavně v sestavě, málokdy se sejde aspoň osm hráčů do pole. Sestava je pokaždé jiná a nejsme sehraní,“ posteskl si brankář Ondřej Kreželok, který je zároveň místopředsedou třineckého klubu.

Hala STaRS přestala být nedobytnou tvrzí, Zlín s Hodonínem v ní vydolovali bod, Žabinští Vlci si dokonce odvezli všechny tři.

Chtěli jsme skončit do třetího místa, což už asi nehrozí. Musíme být aspoň do toho pátého místa, ať to není ostuda. O postup si to rozdají Vysoké Mýto s Jeseníkem,“ odtušil Kreželok.

Třinečtí futsalisté se sice mohou pochlubit druhým nejúdernějším útokem, ale současně mají čtvrtou nejděravější obranu.

V soutěži jsou mnohem slabší týmy, které by měli mít obranu horší než my. Máme průměr snad šest gólů na zápas, což je šílené. Jako kdyby se nám nechtělo hrát do obrany. V týmu jsou noví kluci a už to není, jak to bývalo, kdy jsme trénovali třikrát týdně. Teď si zatrénujeme jednou, účast na trénincích je, ale asi ne v takové kvalitě. Přišli kluci z juniorky a hráči, kteří futsal nikdy nehráli,“ poukázal zkušený brankář.

Co teď, co je třeba změnit, aby to bylo jako dříve? Podle Kreželoka schází to nejdůležitější – motivace.

Vždycky jsme hráli o něco. Byli jsme do druhého třetího místa, hráli jsme o postup, v lize jsme pro změnu hráli o záchranu. Letos jsme o postup bojovat nechtěli, jako kdybychom to měli v hlavách. Vysokém Mýto a Jeseník jsou v tom chtění vyhrát před námi,“ připustil Kreželok.

Po loňském sestupu třineckou kabinu opustilo hned několik hráčů. Odešli Hudzieczek, Sikora, Blahut, Polášek, dříve skončili Mendrok, Slavík, Csikán s Cieslarem nastupují spíše sporadicky.

Chybí nám taková vůdčí osobnost, kterou byl i trenér Bucciol. Chtělo by to mít v kabině nějakého tátu,“ uzavřel místopředseda SKP Ocel Třinec.

 

Komentáře