TŘINEC Největší úspěchy své sportovní kariéry sklízel jako krasobruslař. Později začal hrát futsal za Třinec, poté fotbal za Nýdek a teď se Lukáš Rakowski dal na hokej – hraje za Nýdek i za Nebory.

Hokej je čtvrtá sportovní disciplína, které se věnujete na soutěžní úrovni. Hrál jste ho jako malý kluk?

Ne, hrával jsem jenom na plácku, na zmrzlém poli za domem. Spíše jenom tak bruslím, hokej hraji aktivně asi tak půl roku, konečně jsem si koupil svou výstroj.

Nastupujete rovnou za dva oddíly – Nýdek a Nebory „B.“

Za Nebory hraji opravdu jenom tak rekreačně. Bylo to jen pár zápasů, když jsem měl čas. V Nýdku mám hodně známých z fotbalu, kluci mě přemluvili, šel jsem do toho z hecu. Nabídli mi možnost zahrát si, já ji přijal, jsem takový sportovní maniak, chtěl jsem si vyzkoušet něco nového.

Co tedy říkáte na hokej?

Je to pěkný sport. Musím říct, že jsem čekal, že to bude jednodušší. Jenže v hokeji nestačí jen dobře bruslit, je třeba také pracovat hokejkou. Ale často sledoval jsem NHL, hrál jsem ji na play-stationu, tak snad něco zahraji.

A co krasobruslení?

V únoru začíná druhé kolo Sněhurky na ledě, navštívíme města v Polsku, na Slovensku a v Česku. V Českém Těšíně funguje náš oddíl krasobruslení, čeká nás mistrovství ČR žactva na domácím ledě, takže toho je celkem hodně.

Zpět k hokeji. Váš Nýdek se dlouho nedokázal dostat do tempa, koncem roku se ale rozjel.

Když se sejdeme kompletní, hned to vypadá jinak. Myslím si, že naše mužstvo by v tabulce mohlo být úplně jinde než kde se teď nachází.

 

 

Komentáře