TŘINEC Vítězem Gamisport Cupu – mezinárodního halového turnaje v malé kopané – se stal Drímtým – mužstvo složené z fotbalistů třetiligových Petřkovic. FC Šlosoři – tým tvořící druholigoví třinečtí futsalisté – obhájil bronzovou příčku z předchozího ročníku.

Gamisport Cup, který se v letošním roce hrál počtvrté, je největším halovým turnajem svého druhu v České republice. Letos v něm startoval rekordní počet čtyřicet družstev z ČR, Slovenska a Polska. Dvoudenní turnaj se hrál ve Smilovicích a v třinecké hale STaRS.

Systém turnaje byl jednoduchý, z osmi pětičlenných základních skupin postupovaly dva nejlepší celky do čtyř čtyřčlenných osmifinálových skupin, odkud se dva nejúspěšnější týmy probojovaly do čtvrtfinále, které se hrálo vyřazovacím způsobem.

Nejúspěšnějším celkem turnaje jsou Šlosoři – družstvo skládající se z třineckých futsalistů. Druhý ročník Šlosoři vyhráli, vloni i letos obsadili třetí příčku.

Základními skupinami Šlosoři prošli bez ztráty jediného bodu a přemožitele nenašli ani ve vyřazovací fázi. Ve čtvrtfinále uspěli v penaltovém rozstřelu, v semifinále ve stejné disciplíně vypadli.

Šlosořům v neděli citelně scházeli dva hráči, které sklátila střevní potíže – Lukáš Baron do hry nezasáhl vůbec, Jan Opluštil odehrál pouze vyřazovací část. Vojtěch Csikán se postavil do brány s bolavou achilovkou.

Z dalších regionálních celků se nejvíce dařilo hráčům Gamisportu a FC Jameson, oba došly do čtvrtfinále. V osmifinálových skupinách si zahráli Górole, Nebory a Wicher.

Gamisport Cup ve výsledcích:

Finále:

Aquatec Dubnica – Drímtým 2:4

O 3. místo:

Emiko.CZ – FC Šlosoři 0:2

Semifinále:

FC Šlosoři – Aguatec Dubnica 1:1 (3:4 na pen.)

Drímtým – Emiko.CZ 2:1

Čtvrtfinále:

FC Šlosoři – Turisti 1:1 (3:2 na pen.)

Aguatec Dubnica – FC Jameson 5:0

SFC Rebels – Drímtým 1:2

Emiko.CZ – Gamisport 3:1

 

Komentáře