MILÍKOV Alpský lyžař Michal Staszowski zúročil tvrdou přípravu, v Bosně a Hercegovině zvítězil ve dvou slalomech a vyjel si skvělé FIS body.

Našel jsem si sponzory, díky nim jsem mohl změnit celou přípravu na sezonu. Trénuji s polským týmem. Výkonnostně jsme na tom podobně, takže se na trénincích hecujeme. Jezdíme většinou na čas, to nás motivuje k podávání skvělých výkonů. Jsme domluveni tak, že ten, kdo má nejhorší čas, musí pro celý tým vařit večeři. Celé štěstí – hlavně pro kluky, že jsem s nimi neprohrál, protože vaření opravdu není můj koníček. To spojení mi vyhovuje, konečně si můžu dovolit patřit k nějaké tréninkové skupině a nemusím řešit, kde a s kým budu trénovat, shánět ubytování, kam a s kým pojedu na závody,“ vykládal Michal Staszowski.

Byli jsme třikrát v Hale, jednou na ledovci a dvakrát jsme jeli trénovat do Švédska. Podruhé jsme tam byli skoro tři týdny. Udělal jsem tam velký kus práce. Podmínky na trénování ve Švédsku byly skvělé, pista byla většinou tvrdá, střediska lyžařům vycházejí maximálně vstříc, když bylo teplo, pista byla měkká, automaticky se trať napreparovala solí. Absolvoval jsem ve Švédsku první závody nové sezony, vždy mi vyšlo jedno kolo, v tom druhém jsem udělal chybu,“ pokračoval Staszowski.

V Bosně a Hercegovině si všechno vynahradil. „Konečně jsem zajel obě kola dobře, hlavně včera jsem klukům nadělil víc jak dvě sekundy,“ těšil se z báječného výsledku.

Komentáře