Gymnasta Radomír Sliž mladší získal premiérový titul v dospělých

TŘINEC Další velký úspěch v těchto dnech zaznamenala třinecká sportovní gymnastika. Devatenáctiletý Radomír Sliž mladší získal premiérový titul mistra republiky na svém oblíbeném nářadí – na koni na šíř.

Víkendový republikový šampionát jistě nikdy  jen tak nevymažete z paměti.
Mistrovství se konalo v Černošicích za Prahou, poprvé v mužích se mi podařilo vyhrát koně. Vloni v Ostravě jsem skončil pátý. Kvalifikoval jsem se na mistrovství Evropy, které se uskuteční pátého srpna v Glasgow. Jsem šťastný, mám velkou radost, že mi konečně vyšla ta Evropa.

Na šampionátu jste absolvoval kompletní šestiboj?
Ne, protože při rozcvičení jsem si poranil koleno. Cvičil jsem na čtyřech nářadích – na koni, na kruzích, na bradlech a na hrazdě. Neskákal jsem, přeskok a akrobacii jsem vynechal. Na hrazdě jsem skončil čtvrtý, na dalších dvou nářadích jsem byl šestý – na bradlech jsem upadl, na kruzích jsem pokazil sestavu.

Už dříve jste prozradil, že kůň na šíř je vaší nejsilnější disciplínou.
To je pravda. Zato s kruhy nejsem kamarád. Jsem vysoký, mám dlouhé ruce, tím je to pro mě těžší. Kůň je pro mě jednodušší.

Před pár dny jste úspěšně složil zkoušku dospělosti. Jak to s vámi bude dál?
Maturoval jsem na hotelové škole v Českém Těšíně. Chystám se na vysokou do Ostravy, budu studovat pedagogiku na Ostravské univerzitě – tělocvik a výchovu ke zdraví. Budu dál závodit za Třinec, tréninkový plán uzpůsobím rozvrhu.

Komentáře