Likvidace odpadů – Třinec znovu obhájil prvenství, Jablunkov získal bronz

TŘINEC Již počtvrté za sebou Třinec triumfoval v soutěži O keramickou popelnici a v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel získal symbolickou „zlatou“ keramickou popelnici.

Do soutěže, kterou každoročně pořádá Moravskoslezský kraj s obalovou společností EKO-KOM, se zapojilo všech 300 obcí a měst Moravskoslezského kraje. V samotné soutěži se hodnotila vykazovaná data v systému EKO-KOM. Jednalo se zejména o množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla navíc i hustota sběrné sítě.

Od loňského roku v Třinci přibylo bezmála pět desítek nových barevných nádob a počet stanovišť se navýšil o rovných dvacet. Na 220 stanovištích mají nyní obyvatelé města k dispozici 630 kusů nádob na separovaný odpad. V třídění odpadů Třinec si vede znamenitě nejenom díky uvědomělosti a zodpovědnosti svých obyvatelů, ale rovněž je to zásluha velkých podniků zapojených do systému třídění, které kladou na ekologii a likvidaci odpadů velký důraz.

Obce jsou zařazeny do tří kategorií – obce do 2,5 tisíce obyvatel, od 2,5 tisíce do 15 tisíc a nad 15 tisíc. V prostřední kategorii putovalo třetí místo do Jablunkova.

Komentáře