TŘINEC Pořádný průvan nastal v kabině fotbalového Třince po skončení uplynulé sezony. Šatnu opustilo jedenáct hráčů, sedm nových se v ní objevilo.

Takže – nejdříve se podívejme na odchody. Brankář Michal Bárta z Jablonce převážně kryl záda Jiřímu Adamuškovi. Klub s ním rozvázal spolupráci.

Pravý obránce Pavol Ilko – stálice sestavy – v zimě odmítl prodloužit smlouvu a tak putoval do juniorky. Tomáš Jakus si ho vytáhl zpět do prvního týmu a Ilko dohrál sezonu v základní sestavě. S Třince se na pokračování spolupráce nedohodl a odešel hledat fotbalové štěstí jinam.

Místo Pavola Ilka několikrát nastoupil Lukáš Lupták, který přišel na hostování z Trnavy. Po sezoně se vrátil na Slovensko.

Půl roku hrál, šest měsíců promarodil a poslední půlrok znovu odehrál. Záložník Lukáš Buchvaldek po půldruhém roce ukončil hostování v Třinci a vrátil se do Sigmy Olomouc. Před začátkem sezony posílil Vítkovice.

Středopolaři Tomáši Weberovi, který nastupoval pravidelně, po sezoně vypršelo hostování z prvoligové Karviné.

To stejné platí i v případě dalšího středního záložníka Michala Klece ze Žiliny, jenž si však stabilní místo v sestavě nevydobyl.

Po několika letech dal Třinci vale útočník René Dedič. Neprodloužil smlouvu a vydal se na svou první ligovou štaci do Opavy. Dvakrát nastoupil v základní sestavě, proti Příbrami (1:0) rozhodl.

A nyní přichází na řadu kvarteto Francisco Nazareno, Róbert Demjan, Matěj Schwendt a Lukáš Hapal.

Největší stopu v třineckém týmu zanechal Matěj Schwendt, odehrál nejvíce utkání a prosadil se i střelecky.

Lukáš Hapal nastupoval pod trenérem Jiřím Nečkem, po jeho odchodu se dostal na hřiště až v derniéře proti Českým Budějovicím.

Protřelý slovenský útočník Róbert Demjan se párkrát dostal na hřiště coby žolík na závěrečné minuty.

A konečně Francisco Nazareno, který to před léty zkoušel v Barceloně, nezaznamenal ani jeden druholigový start, pouze několikrát nastoupil za juniorku.

Všechny čtyři hráče klub přeřadil do béčka. Klub s nimi nepočítá, tudíž si mohou hledat nová působiště.

Oslovili jsme fotbalisty, které jsem trénoval, ať už ze Slovácka nebo ze Zbrojovky. Vědí, co ode mne mohou čekat, tudíž pro ně bude jednodušší přizpůsobit se naší představě o herním pojetí. Stojím si za tím, že ti hráči, které jsme přivedli, jsou kvalitnější než ti, se kterými jsme se rozloučili. Mohou si hledat uplatnění jinde a přesvědčit jiného trenéra, že jsem se v nich spletl,“ prohlásil kouč Třince Svatopluk Habanec.

Vsadil na urostlého stopera Davida Gáče z Brna. Ten už v Třinci půl roku působil, ale šanci dostal až v posledním a prvním zápase sezony. V obou duelech skóroval.

Dalším nováčkem je odchovanec Třince Filip Kubala ze Slovácka, který se s Třincem před pár lety loučil jako prvotřídní žákovský kanonýr.

Kvalitu a zkušenost by měl do hry vnést Jiří Valenta. Fotbalista, jenž oblékal dres Slovácka a Mladé Boleslavi, se zotavuje ze zranění.

Výraznou posilou bude i Filip Hlúpik. Odchovanec Slovácka hrál stabilně nejvyšší soutěž jak v barvách svého mateřského klubu, tak také v Příbrami, odkud do Třince přestoupil.

Dalším do party je subtilní záložník David Machalík. Na jaře byl u sestupu Znojma, předtím střádal ligové starty ve Slovácku.

Z Českého Těšína to má do Třince blízko mladý brankář Baníku Ostrava František Chmiel. Zkušenosti sbíral například ve Vítkovicích.

Z Havířova fotbalový Třinec získal kapitána Tomáše Wojnara, jenž v předešlé sezoně ve 29 zápasech nasázel 26 gólů.

Komentáře