TŘINEC Do sezony 2019 – 2020 vykročili fotbalisté Třince vítězstvím na stadionu exligové Dukly Praha.

FK DUKLA PRAHA – FK FOTBAL TŘINEC 2:3

Premiéra trenéra Svatopluka Habance na třinecké lavičce dopadla výtečně. Při skládání sestavy měl šťastnou ruku – na hrot poslal Filipa Hlúpika, který se v prvním ostrém startu za Třinec uvedl dvěma góly. Nejdříve proměnil protiútok a posléze šikovně tečoval střelu Richarda Vaňka.

Pražané se prosadili po půlhodině hry, kdy brankáře Jiřího Adamušku překonal mladík Krunert. Do druhého poločasu Dukla vstoupila náporem, který vyústil ve vyrovnávající branku Holíka.

Domácí smazali dvoubrankové manko, ale bodu se nakonec nedočkali. Třinecký stoper David Gáč si naběhl na trestný kop Richarda Vaňka a přesnou hlavičkou naložil tři body do třineckého autobusu.

Pro mladého zadáka, který v Třinci hostoval z Brna a teď pod Javorový definitivně přestoupil, to byla druhá trefa ve druhém utkání, které odehrál skoro celé. V průběhu jara totiž jen coby střídající hráč párkrát nastoupil na poslední okamžiky.

Utkání bylo dramatické, byli jsme nachystaní na soupeře, jehož fotbalovost nezmizela a byly tam věci, které Dukla produkovala v minulých sezonách. Dařilo se nám po ztrátách chodit do brejků, jen jsme chybou v komunikaci při rozehrávce dostali gól na 1:2. Druhá půle byla z velké části v režii Dukly, která dala výstavní branku do kuchyně. My jsme při gólu propadli, nesourodě vystupovali. Po gólu na 2:3 jsme to ubránili a teď jsme šťastní. Budeme mít větší chuť do hry po tom, co jsme v měsíčním tréninkovém procesu dělali,“ řekl trenér vítězů Svatopluk Habanec.

BRANKY: 30. Krunert, 54. Holík – 11. a 25. Hlúpik, 78. Gáč. ŽK: Tetour, Holík – Janošík, Vaněk. Poločas: 1:2.

DUKLA: Hruška – Kozma, Chlumecký, Piroch, Preisler (70. Bezdička) – Tetour, Doumbia (79. Jakab), Souček (46. Douděra) – Holík, Krunert, Hadaščok.

TŘINEC: Adamuška – Omasta, Bedecs (18. Gáč), Kušnír, Janoščín – Arroyo, Kubala, Vaněk, Machalík (76. Samiec), Cienciala (66. Janošík) – Hlúpik.